Zabudowy drewniane - doskonały pomysł na planowanie przestrzeni wokół domu

Czy wyobrażałeś sobie swój ogród w zupełnie innym stylu? Często bardzo chcemy dokonać poważnych zmian w swoim najbliższym otoczeniu, ale nie zawsze wiemy dokładnie od czego zacząć. Może zatem warto zapoznać się z ofertą proponowaną przez producenta, który zajmuje się realizacją różnego rodzaju elementami architektury ogrodowej.

Zabudowy drewniane – doskonały pomysł na zmiany

Dla niektórych osób zabudowa drewniana kojarzy się przede wszystkim z obecnością altany ogrodowej, bądź też wiatrołapu, który znajduje się bezpośrednio przed wejściem do domu. Tak naprawdę tutaj pole do popisu jest bardzo szerokie. Wystarczy dobrze się zastanowić, na czym zależy nam najbardziej. Ponieważ może nieśmiało marzymy na przykład o przestronnym ogrodzie zimowym, Czasami taka zabudowa drewniana może okazać się fantastyczną pracownią dla osób, które nie mają miejsca na swoje hobby we własnym domu.

Takie zabudowy drewniane mogą okazać się również doskonałym sposobem na stworzenie sobie idealnego miejsca do wypoczynku. Nie muszą one wcale przybierać charaktery budynków, tak jak na pewno się kojarzą w pierwszej chwili. Ale jeżeli dokładnie przyjrzymy się ofercie jaką posiada jeden z najpopularniejszych producentów  – http://www.geisser.pl/zabudowy-drewniane/ zorientujemy się, że mowa jest również o ściankach działowych, które będą idealną ochroną przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

6-2

Jeżeli wymyślimy sobie jakieś elementy dekoracyjne, które w głównej mierze zostały wykonane z drewna, to także mamy okazję do tego, by zamówić ich wykonanie u doświadczonych fachowców. Nie ma także najmniejszego problemu z tym, by łączyć drewno z innymi materiałami. Mowa jest w tym przypadku przede wszystkim o szkle lub stali. Dzięki temu takie elementy architektury ogrodowej są jeszcze bardziej nowoczesne i mogą się z powodzeniem dopasować do współczesnego budownictwa mieszkalnego.

Zatem widzimy, że posiadamy bardzo szeroki zakres możliwości. Nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń, ponieważ zabudowy drewniane mogą dotyczyć praktycznie wszystkiego, w tym także altanek, wiat drewnianych, garaży, czy też domków narzędziowych.

Miejsce do wypoczynku, niekoniecznie na terenie swojej posesji?

Marzysz o domku ogrodowym, w którym można byłoby wypoczywać w czasie sezonu wakacyjnego? Jego największą zaletą jest to, że nie musi tak naprawdę znajdować się w Twoim ogrodzie. Jeżeli masz takie życzenie, domek ogrodowy z powodzeniem może się znaleźć na działce rekreacyjnej. W końcu coraz częściej stajemy się w posiadaniu działek nad jeziorami, morzem lub w górach. Fajnie jest zatem mieć domek, w którym moglibyśmy się zatrzymywać na tak długo, jak tylko chcemy. Tym bardziej, że domki są zabezpieczone przed działaniem wszelkich czynników atmosferycznych, nawet tych zimowych.

Na pewno warto przyjrzeć się kilku realizacjom na stronie producenta – http://www.geisser.pl/domki-ogrodowe/. Szybko zorientujemy się, że takie domki są w pełni wytrzymałe oraz solidne. Dlatego pod żadnym pozorem nie musimy się obawiać tego, że domek ogrodowy posłuży nam wyłącznie jeden dzień. Tym bardziej, że wszystkie deski, jaki znajdują się po zewnętrznej stronie ścian, zostały odpowiednio zaimpregnowane.

6-3

Oczywiście cały projekt domku ogrodowego ustalany jest w sposób indywidualny. Co to dokładnie oznacza? Jeżeli decydujemy się na obecność domku ogrodowego na terenie własnej posesji, na której stoi już dom jednorodzinny, to warto by były one do siebie bardzo podobne lub chociaż zaprojektowane w bardzo zbliżonym stylu. Dlatego można uwzględniać każdy szczegół według oczekiwań Klienta. Nawet można dopasować odpowiednie poprawki pozwalające na większe obciążenie dachu. Jest to najbardziej wskazane w regionach, w których mamy do czynienia z wyjątkowo dużymi opadami śniegu. Czyli takie domki odnajdą się najbardziej na Wschodzie oraz na Południu Polski.

Klienci, którzy skorzystają z oferty kierowanej przez wskazanego producenta, mogą z powodzeniem wybierać pomiędzy drewnem modrzewiowym oraz świerkowym. To nie jest jedyna decyzja, jaką można podejmować. Ponieważ Klienci wybierają także kolor desek, a nawet to, w jakich miejscach będą rozmieszczone okna. Nie można zapominać także o wykończeniu domku. W ten sposób mamy wpływ na to, czy ten niewielki budynek będzie miał nowoczesny, czy jednak bardziej tradycyjny charakter.

Po wykonaniu projektu, a także zaakceptowaniu projektu, przechodzimy kolejno do jego realizacji. Po zebraniu wszystkich materiałów, nie pozostaje już nic innego, jak po prostu montaż całego domku ogrodowego. W tym celu przyjeżdża do nas ekipa z tej firmy. Dlatego my się już nie musimy martwić pod żadnym pozorem żadnym montażem, a także składaniem poszczególnych elementów.

Architektura drewniana, jest coraz popularniejsza

Jeżeli zastanawiasz się jeszcze, czy na pewno rozbudowa lub w ogóle pojawienie się architektury drewnianej na terenie Twojej posesji, to na pewno dobry pomysł, wtedy warto zastanowić się nad panującą obecnie modą. Tym bardziej, że współczesne realizacje mocno odbiegają od tych, które rzeczywiście były dostępne jeszcze kilkanaście lat temu.

Teraz jest bardzo mocno widoczna więź pomiędzy architekturą drewnianą, a stylizacją skandynawską. Tym się właśnie współcześnie inspirujemy. Czyli dość proste domki drewniane, które pomalowane są w naturalnych odcieniach drewnach, ewentualnie w bardzo jasnych kolorach. Często posiadają one bardzo duże przeszklenia. Dzięki temu takie domki są w środku wyjątkowo jasne. Co ciekawe, zwykle wyróżniają się one również płaskim dachem. Natomiast patrząc na architekturę ogrodową sprzed kilkunastu lat, do czynienia mieliśmy zwykle z domkami o spadzistych dachach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]