Zabawki dla chłopców

Wszyscy przyszli i obecni rodzice małych odkrywców pragną, by ich synkowie mieli najlepsze zabawki – kolorowe, kreatywne, rozwijające wyobraźnię i sprawiające mnóstwo radości. Zabawki dla chłopców, w zależności od ich wieku, najpierw są niebieskie lub zielone, a następnie z misiów i pluszowych traktorów ewoluują w skomplikowane zestawy klocków, samochody sterowane pilotem i armię żołnierzyków. Takie przynajmniej jest nasze wyobrażenie, gdy pomyślimy o tym, czym bawią się mali chłopcy. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi zabawki chłopięce.

Jaką zabawkę kupić chłopcu?

Gdy myślimy o zakupie jakiejś zabawki dla chłopców, powinniśmy przede wszystkim kierować się wiekiem. Sklepy, zarówno stacjonarne jak i internetowe, bardzo ułatwiają nam to zadanie, oznaczając zakładki z zabawkami czy regały odpowiednim przedziałem wiekowym. Wówczas możemy już tylko wybierać i podejmować niezwykle ciężkie decyzje, ponieważ wybór na rynku zabawkowym jest obecnie naprawdę ogromny.

Najmłodszych chłopców, mających do 2 lat, najbardziej ucieszą wszelkiej maści stojaki ze zwisającymi rozmaitościami, pod którymi możemy położyć malca. Inną dobrą opcją będą pudełka sortujące z wyciętymi kształtami, do których chłopiec ma wrzucać klocki – zabawka taka nie tylko ćwiczy wyobraźnię, ale również poprawia percepcję. Początkujący przedszkolaków, takich w wieku 3 i 4 lata, najbardziej ucieszą oczywiście samochody.

Pomysłowe zabawki chłopięce

Jeżeli nie chcemy być jednak tendencyjni, warto zainteresować się chociażby tzw. basenami z piłeczkami. Występują one w rozmaitych kształtach i formach – domy, pociągi, samoloty. Starsi chłopcy będą zachwyceni prostymi samochodami sterowanymi na pilota, dzięki którym będą mogli poczuć się jak na torze wyścigowym. Jeżeli nie chcemy jednak powielać schematów, zainteresujmy się grami planszowymi, których obecnie na rynku jest mnóstwo, albo rozmaitymi zestawami naukowymi, takimi jak Zestaw Małego Chemika. Połączenie nauki i zabawy zaprocentuje w przyszłości. Pamiętajmy, że zabawka dla chłopca wcale nie musi być też koniecznie niebieska i związana z motoryzacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]