Wyprawka przedszkolaka. Co kupić?

Wyprawka dla przedszkolaka – co powinna zawierać? Przygotowanie dziecka do przedszkola jest emocjonujące i nierzadko kłopotliwe. Chociaż przedszkole powinno udostępnić listę niezbędnych rzeczy, to młode mamy i tak mają z tym problem. Co kupić do wyprawki przedszkolaka?

Buty
Buty na zmianę w wyprawce przedszkolaka są podstawą. Przy ich wyborze trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim powinny być wygodne, ponieważ dziecko spędzi w nich prawie cały dzień. Ponadto warto kupić obuwie na rzepy lub suwak – większość maluchów nie potrafi jeszcze wiązać.

Worek lub plecak
Wyprawka przedszkolaka musi również zawierać worek lub plecak. Dzięki temu dziecko będzie mogło zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy (w tym wcześniej wspomniane buty). W worku lub plecaku powinny się znaleźć też rzeczy na zmianę, które maluch może założyć, kiedy się pobrudzi np. podczas zabaw, i jego ulubione zabawki.

Piżama
Leżakowanie to w wielu przedszkolach wciąż stały element przedszkolnego dnia, dlatego trzeba dziecko zaopatrzyć również w piżamę. Najlepszym wyborem będzie piżama wykonana z naturalnych materiałów (bawełna, bambus), które pozwolą skórze oddychać. Należy też zwrócić uwagę na jakość, ponieważ będzie to często eksploatowane ubranie. Nie wiesz, gdzie dostać piżamy dziecięce wysokiej jakości? Zajrzyj na Missisleepy (https://missisleepy.pl/pizamy-dla-dzieci).

Piżama

Strój sportowy
Jeśli w wybranej przez ciebie placówce odbywają się zajęcia sportowe, wyprawka przedszkolaka powinna zawierać też strój sportowy. Musi on być przede wszystkim wygodny i praktyczny. Nie powinien ani prześwitywać, ani ograniczać ruchów dziecka. Wskazany jest wybór oddychających materiałów.

Szczoteczka do zębów, pasta i kubek
Dzieci w przedszkolu uczą się m.in. właściwej higieny jamy ustnej. Mycie zębów po posiłku to stały element przedszkolnej rutyny. Dlatego wyprawka powinna zawierać szczoteczkę do zębów, pastę oraz kubeczek. Warto kupić te artykuły wraz z dzieckiem. Niech samo wybierze – dzięki temu mycie zębów stanie się zabawą dla młodego przedszkolaka.

Artykuły papiernicze
Zajęcia plastyczne w przedszkolu to codzienność. Placówka powinna wprawdzie posiadać przygotowane do tego zaplecze, ale nie od dziś wiadomo, że dzieci chętniej korzystają z własnych rzeczy. Warto więc w wyprawce przedszkolaka uwzględnić również artykuły papiernicze. Będą to np. ulubione kredki świecowe czy blok z postacią z bajki.

Kompletując wyprawkę przedszkolaka, trzeba też pamiętać o jednym. Każda rzecz powinna być podpisana imieniem dziecka. Zmniejszy to ryzyko zgubienia którejś rzeczy lub po prostu pomyłki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]