Wycena nieruchomości i rola Rzeczoznawcy majątkowego w aspekcie kredytu hipotecznego

Rzeczoznawca majątkowy sporządza operat szacunkowy, który jest elementem oceny ryzyka w aspekcie nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Sektor bankowy niejednokrotnie traktuje operat szacunkowy jako nieodłączony element oceny wysokości możliwego do udzielenia kredytu hipotecznego.

Wycena różnego rodzaju nieruchomości przygotowana dokładnie przez rzeczoznawcę majątkowego to kluczowy i nieodłączny element – moduł przebiegu zabezpieczenia wierzytelności  kredytem hipotecznym.
Aktualnie zakup nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego finansowany jest na ogół częściowo lub zupełnie ze środków finansowych kredytodawcy.  

– Operat szacunkowy sporządzony przez niezależnego Rzeczoznawca jest ważnym elementem procedury kredytu hipotecznego – ocenia Rzeczoznawca Majątkowy Sebastian Wygaś z https://www.nieruchomosci-wycena.com/

Przy obecnych stopach procentowych kredyt długoterminowy jest ciekawym i rentownym rozwiązaniem na finansowanie nabycia nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego i inwestowania części lub całości oszczędzonych środków w formie kapitału w zdawałoby się jedną z bezpiecznych wariacji inwestycji.

– Wartość nieruchomości określona przez Rzeczoznawcę majątkowego na podstawie faktycznie zawartych transakcji nieruchomości podobnych na lokalnym rynku pozwala na określenie czy cena ofertowa nieruchomości jest adekwatna do jej atrybutów rynkowych – ocenia Rzeczoznawca Majątkowy Sebastian Wygaś z https://www.nieruchomosci-wycena.com/f3,Kredyt-hipoteczny-warunki-uzyskania-

Nie zmienia tego także problem co raz większego wkładu własnego, którego domagać się może instytucja finansowa, przed zaaprobowaniem kredytu hipotecznego. Bank bardzo często domaga się skalkulowania wartości  nieruchomości przygotowanego przez rzeczoznawcę majątkowego w formie operatu szacunkowego dla celu określenia wartości rynkowej  przedmiotowej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie wierzytelności.

– Obiektywnie sporządzona wycena nieruchomości w stanie docelowym jest bardzo ważna zwłaszcza w przypadku inwestycji w trakcie procesu inwestycyjnego – wyjaśnia Maja Hylińska specjalistka ds. wyceny z https://www.nieruchomosci-wycena.com/h3,Kredyt-hipoteczny-a-kredyt-budowlano-hipoteczny-

Rzeczoznawca majątkowy określa obiektywnie zgodnie z etyką zawodową wartość nieruchomości w stanie aktualnym oraz stanie docelowym  gdy kredytobiorca przewiduje wykończenie na przykład stanu deweloperskiego nieruchomości na przykład komercyjnej, usługowej lub mieszkalnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]