Wybieramy szafkę pod umywalkę

Przy urządzaniu przestrzeni łazienki, toalety, a tym bardziej pokoju kąpielowego z prawdziwego zdarzenia, w końcu przychodzi czas, że musisz wybrać odpowiednie meble. O ile nie decydujesz się na umywalkę na nodze, możesz wybrać szafkę, którą umieścisz pod umywalką. To doskonałe miejsce do przechowywania wielu kosmetyków, detergentów, a także ręczników czy środków higienicznych. Jakie rodzaje szafek pod umywalkę możesz brać pod uwagę?

Kryteria wyboru szafek pod umywalkę

Szafka łazienkowa z umywalką powinna być nie tylko estetyczna, dopasowana do stylu aranżacji łazienki, ale jednocześnie jak najbardziej funkcjonalna. To schowek, który może pomieścić sporo niezbędnych w łazience przedmiotów. Funkcjonalność szafek pod umywalkę przejawia się w tym, że są pojemne i pozwalają schować w nich wszystko, co tylko zechcesz.

Meble łazienkowe powinny być inne, niż te przeznaczone do salonu czy sypialni. Chodzi tu o warunki, jakie panują w takim pomieszczeniu. Większy poziom wilgoci powoduje, że płyty, z których robione są meble łazienkowe muszą być w pełni odporne na wilgoć. Zwróć uwagę przy ich kupowaniu, czy mają solidne wykończenie powierzchni.

Wielkość twojej łazienki ma kluczowe znaczenie przy wyborze szafek pod umywalkę. Jeśli masz niewielką łazienkę, wybierz wąską umywalkę z szufladami, w których będziesz mógł przechowywać drobne kosmetyki i przybory toaletowe. Jeśli z kolei masz dużą łazienkę, może będziesz mógł zastosować dwie duże szafki pod umywalkami – w takim wypadku dla dorosłych domowników możesz zapewnić oddzielną umywalkę.

Typy szafek pod umywalkę

Duży wybór szafek pod umywalkę sprawia, że trudniej ci będzie wybrać tylko jedną taką szafkę. Zanim jednak do tego dojdzie, powinieneś zastanowić się nad tym, jaką chcesz umywalkę w łazience. Do wyboru masz umywalki montowane do ściany i nablatowe, które pozwalają zrezygnować z postumentu, przez co będzie można w pełni wykorzystać przestrzeń znajdującą się pod umywalką. W małych łazienkach z kolei najlepszym rozwiązaniem będzie umywalka mocowana do ściany, często sprzedawana w komplecie z szafką – tutaj masz do wyboru szafki stojące lub wiszące. Szafka nie wystaje poza krawędzie umywalki.

Nowoczesne i funkcjonalne są umywalki stawiane na blat, nazywane nablatowymi, które pozwalają uzyskać dodatkową powierzchnię do odkładania kosmetyków i przyborów toaletowych. To jednak rozwiązanie do większy łazienek – rzadko kiedy można je wykorzystać, jeśli jesteś właścicielem małego mieszkania.

Ciekawym rozwiązaniem są szafki pod umywalkę z szufladą, w których z góry widać całą zawartość i łatwo w nich zorganizować miejsce do przechowywania kosmetyków i przyborów toaletowych.

Jaki styl mebli łazienkowych wybrać?

Warto dostosować wygląd mebli łazienkowych, w tym szafek pod umywalki do stylu aranżacji tego pomieszczenia. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się nowoczesne aranżacje, z prostymi, geometrycznymi elementami i formami. Pojawiają się w nich m.in. prostokątne umywalki, do których łatwo dobrać minimalistyczną szafkę w neutralnym kolorze – białym, szarym lub czarnym. Jeśli szafka jest lakierowana na wysoki połysk, musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał włożyć sporo energii w to, żeby nie było na niej widać odcisków palców lub smug i kropelek wody.

Eleganckie wzornictwo pozwala na dostosowanie szafki w stylu tradycyjnym do łazienki z elementami przywodzącymi na myśl klasykę. Do takich szafek dobierz ozdobne uchwyty, spójne z wyglądem armatury w łazience, dzięki czemu efekt powinien być zadowalający.

[Głosów:0    Średnia:0/5]