wychowanie dziecka
fot. pexels.com

Rodzice bardzo często rozpieszczają swoje dzieci i mówią, że zrobią dla nich wszystko. Kupują im zabawki, pozwalają na wiele różnych form zachowań, które nierzadko odbijają się na innych. Czasem to cena świętego spokoju, a czasem po prostu chęć dawania dziecku tego, czego się nie miało samemu.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/wszystko-dla-dziecka/

Bezstresowe wychowanie

Wielu rodziców decyduje się na bezstresowe wychowanie swoich dzieci. To forma wychowania, która pozbawiona jest kar, konsekwencji oraz uwag, gdy dziecko popełni jakiś czyn o negatywnym wydźwięku. To również pozwalanie dziecku na dosłownie wszystko.

Dlaczego rodzice decydują się na takie wychowanie? Ponieważ nie chcą, aby ich dziecko ukształtowało w sobie negatywne pojęcie o nich samych, a także o otaczającym ich świecie. Niemniej jednak, dziecko pozbawione wszelkich konsekwencji swoich czynów bardzo często może irytować innych oraz robić szkody.

Kupuję swojemu dziecku, co tylko chce

Rodzice, dziadkowie, chrzestni i cała rodzina lubią rozpieszczać dzieci różnymi formami prezentów. I nie jest to o tyle uporczywe, o ile dziecko nie otrzymuje prezentów przy byle okazji, a do tego zaczyna sobie rościć prawo do posiadania rzeczy, które zobaczy w sklepie.

Nie jest rozsądnym kupowanie wszystkiego dziecku, ze względu na to, że dzieci bardzo szybko się nudzą i odrzucają zabawki w kąt, a do tego zaczynają nie szanować swoich i cudzych rzeczy.

Nie panuję nad swoim dzieckiem!

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które bardzo często rozpieszczasz kupując mu różne rzeczy, a także pozwalasz na wszystko, musisz liczyć się z tym, że za chwilę utracisz nad nim kontrolę. O ile stopniowe wprowadzanie zasad i reguł może dla ciebie przebiegać w sposób zrozumiały, o tyle dla rozpieszczonego dziecka może stanowić przykrą niespodziankę.

Dziecko może potraktować twoją zmianę zachowania jako formę braku miłości i zacząć robić ci na złość, wprowadzając w szereg swoich zachowań bunt, który odbije się na całej rodzinie.

Jeśli chcesz uniknąć scen w sklepach, a także brzydkich zachowań dziecka w domu, jak np.: psucie zabawek, obrażanie się i krzyki, skonsultuj się z psychologiem i rozpocznij pracę nad charakterem swojego malucha.

Przeczytaj też: http://www.boblo.pl/mierzenie-temperatury-niemowlakowi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]