Dzisiaj wiele osób stawia w domu na minimalizm, prostotę, mocne, ożywiające kolory i wygodę. Wszystkie style, które posiadają te cechy można nazwać współczesnymi. Są one jednak dość wymagające – jeśli decydujemy się na taki styl, to praktycznie wszystkie elementy powinny być współczesne. Zasada ta obejmuje również współczesne chlebaki.

Jak wybrać współczesny chlebak?

Na początek warto zadać sobie pytanie – czym takim szczególnym charakteryzują się modernistyczne chlebaki? Otóż barwa może być różna, jednak zazwyczaj mają one w sobie akcent mocnego koloru albo też całe utrzymane są w dość wyrazistej barwie. Często także posiadają oryginalny kształt. Minęła już bowiem era, w której wszystkie chlebaki miały klasyczną formę – nieruchomą podstawę i odchylaną pokrywę. Dzisiaj spotkamy chlebaki o kształcie koszy, brył, pojemników czy łódki z odchylaną pokrywą.

Warto także dodać, że bardzo ważny jest materiał, z którego zbudowany jest chlebak. Popularna stal nierdzewna jest lekka i łatwo się ją czyści. Drewno natomiast, ceramika i bambus są trudniejsze w pielęgnacji, ale za to doskonale trzymają świeżość pieczywa. Warto wykorzystać zalety dwóch materiałów i pomyśleć nad chlebakiem, który jest wykonany np. z drewna i stali. Wtedy znakomicie wpisze się on we współczesny trend.

Na koniec należy wspomnieć, że chlebak, który wybierzemy musi nam się przede wszystkim podobać!

http://www.domkw.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO lekarstwach
Następny artykułProste rady