Szybkimi krokami zbliża się okres wakacji i urlopów. Wiele osób już zaplanowało miejsce wypoczynku. I chociaż lato to okres gorący, niestety nie jest wolny od różnych chorób. Choćby angina jest schorzeniem, które bardzo często występuje latem, zwłaszcza u dzieci. Bardzo niebezpieczne są też powikłania po niej.

Gorączka reumatyczna – objawy i leczenie
Ta choroba pojawia się właśnie jako powikłanie po anginie. Jej objawy to wysoka temperatura, leukocytoza, bóle stawów, podniesione OB, guzki podskórne, rumień, a nawet pląsawica (taniec św. Wita). Leczy się ją antybiotykami, dbając jednocześnie o ograniczenie aktywności fizycznej chorego, zapewnienie mu ciepła i spokoju. W ciężkich przypadkach podaje się kortykosteroidy.

Obrzęk naczynioruchowy – przyczyny objawy i leczenie
Jedną z przyczyn tej choroby jest alergia, dlatego wyjeżdżając na wczasy alergicy powinni szczególnie uważać. Choroba objawia się obrzękiem naczynioworuchowym występującym na twarzy, kończynach i narządach płciowych. Dochodzi do tego nadwrażliwość, może się też pojawić ból głowy, trudności przy połykaniu i duszności. Obrzęk może spowodować poważne problemy z oddychaniem, prowadzące nawet do śmierci. Leczenie to przede wszystkim wyeliminowanie czynnika wywołującego alergię oraz podawanie leków przeciwhistaminowych i glikokortykosteroidów.

Problemy z krążeniem u kobiet w ciąży – najczęstsze objawy
Panie w ciąży również bardzo powinny na siebie uważać podczas letniego urlopu. Częstym schorzeniem zagrażającym ich zdrowiu są problemy z krążeniem, które powodują puchnięcie nóg i pojawienie się żylaków, mogą też wystąpić ból. Ważne jest wtedy noszenie luźnej odzieży, zakładanie pończoch uciskowych i możliwie częste zmiany pozycji. Warto wypoczywać trzymając nogi nieco wyżej.

http://www.lajfczat.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]