Wakacje - Hiszpania

Do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Europie należy położona w południowej części naszego kontynentu, Hiszpania. Wakacje – Hiszpania to bardzo chętnie wybierany kierunek wśród turystów z całego świata, a także z Polski. Kraj ten ma bardzo dużo do zaoferowania turystom, od przepięknych miast obfitujących w liczne zabytki, przez malownicze łańcuchy górskie, aż po przepiękne wybrzeża oraz wyspy, gdzie można beztrosko wypoczywać na plażach, surfować, czy oddać się innym aktywnym formom wypoczynku.

Madryt to stolica Hiszpanii, a zarazem największe jej miasto, które obfituje w wiele zabytkowych, monumentalnych budynków, na przykład Pałac Królewski. Innymi bardzo pięknymi miastami w środkowej części Hiszpanii są Saragossa, Pampeluna, Segowia, a także Toledo, które jest historyczną stolicą tego przepięknego kraju. Na zachodzie Hiszpanii można odwiedzić takie regiony jak Galicja, Asturia oraz Kraj Basków, to jedne z najpiękniejszych miejsc w tej części Hiszpanii. Galicja to między innymi takie piękne miasta jak La Coruna, Santiago de Compostela, czy Vigo. Region Asturii to miejsce, gdzie można wziedzić takie miasta jak Oviedo oraz Santander. Natomiast Kraj Basków jest autonomicznym Regionem z takimi prześlicznymi miastami jak Bilbao oraz San Sebastian Donostia.

Na zachodnim wybrzeżu Hiszpanii również istnieje wiele miejsc wartych odwiedzenia. Są nimi między innymi wybrzeża z licznymi kurortami, między innymi, Costa del Sol, Costa Brava oraz Costa Blanca. Zachodnia część tego przepięknego kraju to również takie zabytkowe i godne zwiedzenia miasto jak Walencja. W zachodniej części Hiszpanii mieści się również inny region autonomiczny, który ma silne tendencje niepodległościowe oraz wiele pięknych miast, czyli Katalonia. Stolicą tego regionu i jego największym miastem jest Barcelona. Inne ciekawe i zabytkowe miasta w tej części Hiszpanii to także Girona, Tarragona oraz Lleida.

Wakacje – Hiszpania to również możliwość odwiedzenia południowej części tego kraju, czyli regionu Andaluzja. Stolicą tego regionu i jego największym miastem jest przepiękna Sewilla. Inne ważne miasta tego regionu to Kordoba, Granada, które to mają liczne zabytki, pamiątki z czasów, gdy region ten był częścią muzułmańskiego państwa Maurów, a także Malaga, Kadyks oraz Almeria. Wakacje – Hiszpania to także możliwość odbycia bardzo ciekawych wędrówek górskich. Do najważniejszych łańcuchów górskich należą Pireneje, które ciągną się na północy Hiszpanii wzdłuż granicy z Francją oraz Sierra Nevada.

Wakacje – Hiszpania to także możliwość odwiedzenia wysp. Do Hiszpanii należą dwa bardzo słynne archipelagi. Są nimi Baleary, na których mieszczą się takie słynne wyspy jak Ibiza, Majorka oraz Minorka oraz wyspy Kanaryjskie z Teneryfą oraz Gran Canarią. Majorka, Minorka i Ibiza gwarantują wypoczynek na plaży, zwiedzanie zabytków oraz życie nocne. Wyspy Kanaryjskie to możliwość beztroskiego plażowania, uprawiania sportów wodnych, na przykład surfingu oraz wędrówek górskich i zdobywania szczytów wulkanów.

http://www.czas-wakacji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]