Uwolnij swoją kreatywność z serią klocków Creative Power

Kreatywność we współczesnym świecie to postawa, którą wymaga się zarówno od dzieci, jak i osób dorosłych. Jednak, by stać się kreatywnym i potrafić myśleć w sposób niekonwencjonalny, dziecko od najmłodszych lat powinno rozwijać tę umiejętność.

Być kreatywnym

Człowiekiem kreatywnym nazywa się osobę, która nie zadowala się najprostszymi rozwiązaniami, ale wciąż poszukuje nowych, bardziej innowacyjnych pomysłów. Aby potrafić myśleć w ten sposób, już najmłodsze dziecko powinno te zdolność rozwijać, szczególnie, że to właśnie umysł dziecka jest najbardziej chłonny. Młodemu człowiekowi dużo łatwiej przychodzi bowiem niekonwencjonalne myślenie niż osobie dorosłej. Rozwojowi tej umiejętności u dzieci szczególnie sprzyja umiejętny dobór zabawek, wśród których koniecznie powinny znaleźć się klocki konstrukcyjne.

Kreatywne podejście do klocków

Klocki konstrukcyjne to jedna z najlepszych form zabawy, która istotnie wpływa na rozwój pokładów kreatywności u dziecka. W trakcie zabawy klockami i chęci stworzenia z nich czegoś konkretnego, dziecko jest zmuszone do uruchomienia swoich procesów myślowych oraz twórczego potencjału. Istotne jest to, iż klocki dają dziecko różne możliwości – podczas zabawy może ono korzystać z dołączonej do zestawy instrukcji, ale z drugiej strony może również składać poszczególne elementy w sposób niekonwencjonalny, zgodny z jego własną wizją.

Klocki to zatem zabawka, która nie ogranicza potencjału dziecka. Wręcz przeciwnie. Klocki pozwalają maluchowi bawić się w taki sposób, w jaki tylko pragnie. Jednocześnie warto podkreślić, iż zabawa klockami to również doskonała metoda na wszechstronny rozwój dziecka. Sprzyja rozwojowi zdolności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości oraz umiejętności współpracy z innymi.

Zestawy klocków Creative Power

Jeśli Twoje dziecko lubi tworzyć niepowtarzalne rzeczy, a fantazja go nie zawodzi, doskonałym sposobom na dalszy rozwój jego kreatywności będą zestawy klocków konstrukcyjnych Creative Power. To seria klocków, która pozwala dziecku wcielać w życie oryginalne pomysły i tworzyć własne klockowe konstrukcje z kolorowych i niezwykle wytrzymałych elementów. Zestawy te sprawdzą się przede wszystkim u dzieci, które dopiero zaczynają układać klocki.

zestawy-klockow-creative-power

Jak podkreśla ekspert sklepu z klockami COBI.pl: Idea klocków z serii Creative Power jest prosta – dziecko otrzymuje zestaw składający się z 250 lub 500 klocków, który inspiruje malucha do twórczego myślenia podczas zabawy. Z jego pomocą dziecko ma możliwość tworzenia niepowtarzalnych kształtów i wzorów, co pozwala mu na wszechstronny rozwój, w tym przede wszystkim na doskonalenie zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej, a także  własnej, niepowtarzalnej kreatywności i oryginalnego podejścia do tematu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]