Producenci pojazdów dla dzieci, z roku na rok zaskakują coraz ciekawszą i bardziej atrakcyjną ofertą. Dziś maluchy mogą jeździć nie tylko na rowerkach czy hulajnogach. Mogą też wybrać się w trasę na efektownych, rozbudowanych traktorkach.

Im ciekawszy i bardziej zaskakujący pojazd, tym większa szansa, że maluch będzie chciał na nim często jeździć. Choć nadal najpopularniejszymi pojazdami dla dzieci są rowery, nie wszystkie maluchy równie chętnie na nich jeżdżą. Spora grupa dzieci ma problemy z utrzymaniem równowagi i nie za bardzo chce korzystać z pedałowania na dwóch czy trzech kółkach. W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść traktorki, które są wyjątkowo stabilne, mają cztery koła, dzięki czemu utrzymanie na nich równowagi jest o wiele prostsze niż podczas jazdy na rowerze. A przy tym traktorek, często nawet z przyczepką świetnie się prezentuje i wzbudza zachwyt u innych małych użytkowników parkowych alejek.

Wierne kopie prawdziwych pojazdów.

Dużym zainteresowaniem wśród pojazdów cieszą się w ostatnich latach takie, które do złudzenia przypominają swoje prawdziwe odpowiedniki. Dzisiejsze zabawkowe traktorki są wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale, dzięki czemu wyglądają nie tyle jak zabawki, co jak mniejsze modele popularnych i potężnych pojazdów od znanych, światowych marek. Maluchom, które lubią nie tylko jeździć, ale również kopać w piasku, z pewnością spodoba się efektowny traktor na pedały John Deere, dostępny w ofercie Rolly Toys. Traktorek ma charakterystyczną dla marki John Deere żółto-zieloną kolorystykę. Jest wykonany z błyszczącego tworzywa, które jest wyjątkowo wytrzymałe i nie niszczy się pod wpływem wilgoci czy promieniowania słonecznego. Wyposażony jest w dużą łyżkę z przodu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako koparka w piaskownicy. A duża i pojemna przyczepka umożliwia przewożenie nawet sporych ładunków na dłuższe i krótsze dystanse. Wyjeżdżając na spacer takim traktorkiem maluch może zapakować dodatkowe zabawki do piasku lub inne akcesoria niezbędne do udanego spaceru.

Pojazdy dla dzieci na akumulator nie zmęczą małych nóżek.

Świetną alternatywą dla traktorków na pedały są pojazdy z napędem elektrycznym. Z pewnością spodobają się one małym leniuszkom, które chętnie jeżdżą różnymi pojazdami, ale nie za bardzo są zainteresowane wysiłkiem związanym z pedałowaniem. Wyjątkową propozycją będzie traktor na akumulator John Deere pochodzący z oferty sprawdzonego producenta dziecięcych pojazdów Peg Perego. Podobnie jak poprzedni traktorek, także ten pojazd doskonale odwzorowuje swój pierwowzór sygnowany logiem John Deere. Pojazd do złudzenia przypomina małą kopię prawdziwego traktora, jest masywny, stabilny, doskonale wykonany i przede wszystkim zapewnia bezpieczną jazdę po każdym rodzaju podłoża.

Wywrotki, koparki i dźwigi w jednym

Małemu miłośnikowi traktorów i koparek z pewnością spodobają się również traktorki, które łączą w sobie funkcje koparek, wywrotek oraz dźwigów. Można nimi jeździć po każdym podłożu, są zwrotne, bezpieczne w użytkowaniu, świetnie sprawdzą się jako zabawki do piasku. Kopanie za pomocą wielkiej koparki jest przecież o wiele większą frajdą niż używanie do tego celu wiaderka i łopatki. Świetną koparkę z łyżką i przyczepką dostępną dla dzieci w wieku już od 3 lat znajdziemy w ofercie marki Smoby. Jest efektowna, wykonana z błyszczącego tworzywa, zwrotna i stabilna. Zapewnia bezpieczną jazdę i równie bezproblemową zabawę.

Wybierając pojazdy dla maluchów trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania, stabilność i konstrukcję. Pojazdami dzieci bawią się bowiem nie tylko w domu, ale przede wszystkim na podwórku czy w ogrodzie. Poruszanie się w otwartym terenie powinno więc być bezpieczne i zapewniać maluchom komfort, wygodę i mnóstwo frajdy. Nawet najpiękniejszy pojazd, jeśli będzie niesprawny, mało zwrotny lub niezbyt stabilny, nie sprawdzi się jako produkt przeznaczony dla małych dzieci.

[Głosów:8    Średnia:5/5]