Tort lodowy na urodziny

Ci, którzy urodzili się latem, mają szczęście. Mogą zorganizować urodzinową imprezę w ogrodzie lub świętować ten dzień na pikniku w parku. Doskonałym pomysłem na urodzinowy tort latem jest tort lodowy.

Jak zorganizować udane letnie przyjęcie?

Na początek należy się zastanowić, ile osób zamierzamy zaprosić. W ten piękny letni czas niestety może się zdarzyć, że nasi przyjaciele czy znajomi będą na wakacjach. Jeśli więc lubimy liczne towarzystwo, pomyślmy o wszystkich tych, których znamy słabo, a chcielibyśmy bliżej poznać – o kolegach z pracy, ze szkoły, sąsiadach. Może będzie to dobra okazja do zawarcia nowych znajomości i zdobycia nowych przyjaciół?

Zamiast ciasta podaj tort lodowy!

Najlepiej rozmawia się przy dobrym jedzeniu i piciu, dlatego jeśli mamy już listę gości, pomyślmy o tym, co zaserwujemy im do przekąszenia. Przyda się jedno solidniejsze danie, kanapki lub kiełbaski z grilla, ważne są też atrakcyjnie podane przekąski. Latem szczególnie warto zwrócić uwagę na lody i zimne napoje. Warto mieć przygotowany przepis i składniki na mrożoną kawę. Do kawy najlepiej pasują lody! Lody z powodzeniem zastąpią ciasto, a nawet i tort. Na takie okazje polscy producenci mrożonych przysmaków mają „lodowe ciasta” czyli różnego rodzaju Rolady lodowe. Zazwyczaj są kilkusmakowe, oblane czekoladą lub przyozdobione pysznymi dodatkami. Można je kroić i podawać jak ciasto. Oprócz rolad lodowych ideałem na urodziny będzie Tort lodowy. Taki mrożony tort z różnych warstw lodów to nie lada gratka dla gości, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Nie dość, że pysznie smakuje i chłodzi, to jeszcze jedząc go można uczcić wyjątkową okazję i sprawić przyjemność solenizantowi. Tort lodowy to oczywiście propozycja nie tylko na urodziny i nie tylko letnią porą. Sprawdzi się również podczas przyjęć ślubnych, imienin i wszelkiego rodzaju okazji, które warto uczcić. Lody są smakołykiem, który można jeść i latem, i zimą!

Przepis na udane przyjęcie

Jeśli mamy już przemyślane menu, zadbajmy o detale, takie jak wystrój i oprawa imprezy. Jeśli przyjęcie odbywa się wieczorową porą, warto zadbać o oświetlenie, które zrobi wrażenie na gościach. W ogrodzie czy w parku na urodzinowym pikniku można zawiesić lampiony lub małe lampki. Można je wykonać nawet z przezroczystych kubeczków po lodach, np. Lodach koktajlowych. Świetne na taką okazję są balony, z którymi zawsze jest dużo zabawy – zwłaszcza jeśli wypełnione są helem. Mamy wtedy pewność, że zainteresują się nimi nie tylko dzieci, ale i dorośli. Na stoliki możemy położyć obrusy lub podać papierowe serwetki w odpowiednim stylu. Do tego, w zależności od stopnia formalności przyjęcia, można podać elegancką zastawę lub jednorazowe talerzyki i kubeczki. Pamiętajmy o ekologii – jeśli po użyciu zamierzamy je wyrzuci, lepiej żeby były papierowe, a nie plastikowe. Udanego przyjęcia!

[Głosów:1    Średnia:1/5]