paznokcie

Cały czas najpopularniejszą formą stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. Jeśli zatem zastanawiasz się jaki kurs wybrać, to podpowiadamy, że kurs manicure’u hybrydowego. Czego można się nauczyć i jakie inne kursy manicure’u warto ukończyć?

Jeśli chcesz zostać manikiurzystką, możesz ukończyć roczny kierunek o tej samej nazwie. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ możesz również zapisać się na krótsze kursy stylizacji paznokci. Szczególnie polecamy kurs manicure’u hybrydowego, a także kurs paznokci żelowych.

Hybryda nadal rządzi!

Manicure hybrydowy nie wychodzi z mody. Nadal jest najczęściej wybieranym rodzajem stylizacji paznokci. Można ją wykonać zarówno w profesjonalnym salonie, jak i samemu w domowym zaciszu. Na rynku jest wiele zestawów do samodzielnego wykonywania hybryd. Wiele pań woli jednak wykonać hybrydę w salonie, dlatego zapotrzebowanie na manikiurzystki umiejące dobrze i fachowo wykonywać manicure hybrydowy jest spore.

Panie częściej decydują się na hybrydę niż przedłużanie paznokci żelem czy akrylożelem z uwagi na fakt, że jest to jednak mniejsza ingerencja w płytkę paznokcia. Poza tym taki manicure wygląda bardzo naturalnie – w końcu jest wykonywany na naturalnych paznokciach.

Kurs manicure hybrydowy

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z hybrydą lub chcą udoskonalić swój warsztat. Program nauczania obejmuje następujące zagadnienia: wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, anatomia paznokcia, zmiany i choroby paznokcia, omówienie stosowanych preparatów i narzędzi, higiena w salonie – dezynfekcja, sterylizacja, antyseptyka, manicure klasyczny – praca z narzędziami ostrymi, manicure frezarkowy – praca z frezarką, dobór frezów, technika poprawnego usuwanie skórek, manicure kombinowany – zastosowanie odpowiednich narzędzi i technik dla perfekcyjnej aplikacji lakieru, usuwanie hybrydy – sposób chemiczny oraz mechaniczny.

Po ukończeniu kursu absolwent umie przygotować płytkę paznokcia do manicure, nadać odpowiedni kształt paznokciom, precyzyjnie nakładać lakier oraz usuwać lakier hybrydowy.

Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym, trwa 10 godzin. Uzyskuje się zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły. Więcej na temat kursu można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—manicure-hybrydowy.

Kurs paznokci żelowych

Innym popularnym kursem jest kurs paznokci żelowych. Jest przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się przedłużania żelem i akrylożelem. Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów oprócz hybrydy wykonywanych w salonach kosmetycznych. Na tym kursie można nauczyć się najważniejszych kwestii dotyczących tej metody: samego przedłużania, higieny związanej z tym zabiegiem, dezynfekcji narzędzi oraz poznać niezbędny asortyment (frezarki, pilniki, cążki, formy do przedłużania itp.). Program kursu obejmuje także zagadnienia dotyczące chorób skóry dłoni i paznokci.

Kurs ten trwa 24 godziny i obywa się w trybie stacjonarnym. Potwierdzeniem ukończenia jest zaświadczenie i certyfikat szkoły.

Kurs stylizacji i przedłużania paznokci

Kurs ten jest skierowany do osób, które chcą zarówno nauczyć się stylizacji, jak i przedłużania paznokci. Jest to świetna propozycja dla początkujących w tej branży. Podczas zajęć poznaje się zasady higieny związanej z wykonywaniem stylizacji oraz dezynfekcji narzędzi, niezbędny asortyment, taki jak: frezarki, pilniki, cążki i inne przydatne elementy, omawia sposób ich działania i prawidłowego ich wykorzystywania, a także choroby skóry dłoni i paznokci.

Kurs obywa się w trybie stacjonarnym i trwa 24 godziny. Potwierdzeniem ukończenia jest zaświadczenie i certyfikat.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]