Znalezienie odpowiedniej dla nas pracy nie zawsze jest takie proste jakbyśmy chcieli. Samo przesłanie CV drogą elektroniczną nie ma nie wiadomo jakiej skuteczności. Niekiedy trzeba wysilić się troszkę bardziej. Pomyślmy sobie ile osób wysyła podobne CV na stanowisko takie jakie my aplikujemy, pewnie to dziesiątki lub nawet setki osób. Czym się wyróżniamy? Czemu potencjalny pracodawca ma wybrać akurat nas spośród tylu kandydatów. Jeśli zanosimy CV do niewielkiej firmy zawsze warto zapytać czy można rozmawiać z jej właścicielem, kontakt bezpośredni może nam znacznie ułatwić sytuację. Pracodawca na żywo będzie mógł ocenić jak bardzo zależy nam na danej pracy.
Pamiętaj by w CV pisać prawdę. Nie chcesz chyba by np. podczas rozmowy wyszło, że wpisałeś rzeczy, o których nie masz zielonego pojęcia i zapaść się pod ziemię ze wstydu.
Nie spóźniaj się na rozmowy i ubierz się odpowiednio. Wiele osób chodzi na rozmowy ubrana na luzie, ale to raczej nie najmądrzejsza decyzja ubiegając się o stanowisko w banku czy urzędzie. Ważne by być ubranym schludnie i czysto, nie musimy kupować specjalnych rzeczy, jednak wypracujmy koszulę, wyczyśćmy buty. Staraj się odpowiadać na wszystkie pytania, nie ma nic gorszego niż milczenie podczas rozmowy, to jest źle widziane.
Sprecyzuj swoje cele i doszlifuj CV. Popytaj wśród znajomych, może któryś z nich szuka obecnie kogoś do pracy lub ma takiego znajomego? Wysłanie kilku CV w tygodniu i siedzenie na kanapie to niezbyt właściwe podejście. Zareklamujmy się, postarajmy się by nas widziano z jak najlepszych stron. Nie poddawajmy się i walczmy o swoje marzenia. Wyznaczmy sobie pośrednie cele, zdobywajmy wiedzę, a zdobędziemy szybko pracę, którą chcemy zdobyć. Nie przejmujmy się drobnymi wpadkami podczas szukania pracy, na przykład podczas rozmów, gdyż one powinny dostarczyć nam dodatkowo cenne doświadczenie i wskazówki na przyszłość jak się zachować.

http://www.magiaperswazji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]