Szczoteczka elektryczna pod lupą

Szczoteczka elektryczna powstała w latach 60. i od początku jej zadanie polegało na ułatwianiu codziennej pielęgnacji zębów. Zastosowanie ruchów oscylacyjno – rotacyjnych poprawiło jakość czyszczenia jamy ustnej, zaś stworzenie różnych końcówek pozwala na dopasowanie tej idealnej do naszego problemu bądź przypadku (do wyboru są m.in. końcówki wybielające, do wrażliwych zębów czy ortodontyczne).

Rodzaje szczoteczek 

Pierwsza i najbardziej popularna, to szczoteczka elektryczna poruszająca się w sposób oscylacyjno – obrotowy z prędkością 8 800 ruchów na minutę (dla porównania szczoteczka manualna robi maksymalnie 300  ruchów na minutę). Napędzana jest akumulatorkiem, który należy co jakiś czas ładować (najczęściej raz w tygodniu). Jej cechą charakterystyczną jest okrągła główka, która usuwa osad i resztki jedzenia. Jest to pierwszy stworzony model na bazie którego powstały dwa pozostałe.

Szczoteczka soniczna, to kolejny przykład urządzenia do mycia zębów. Posiada wiele cech łączących ją z bazowym modelem (szczoteczką elektryczną), jednak dzięki wprowadzeniu kilku zmian okazuje się, że soniczna szczoteczka może lepiej radzić sobie pielęgnacją naszej jamy ustnej. Najważniejszą zastosowaną zmianą jest nowa końcówka o wydłużonym kształcie z nowym, specjalnym włosiem DuPont, która używa pulsacji do czyszczenia zębów i wyciąga maksymalną prędkość 32 000 ruchów na minutę. Dodatkowo wyposażono ją w tryby czyszczenia, które poprawiają jakość mycia zębów – do wyboru mamy tryby wybielające, polerujące, sensitive, masujące i oczywiście tradycyjne. Szczoteczka soniczna dokładnie czyści zęby z osadu, zabrudzeń, resztek jedzenia, a także przebarwień. 

Ostatni model, to szczoteczka ultradźwiękowa. Najbardziej nowoczesna i najlepsza na rynku. Usuwa przebarwienia, osad, wzmacnia zęby, a także rozbija łańcuchy bakterii odpowiedzialne za powstawanie próchnicy. Czyści zęby za pomocą ultradźwięków, które działają w delikatny i jednocześnie bardzo skuteczny sposób, dlatego wskazana jest również dla osób o wrażliwych zębach z tendencją do krwawiących dziąseł. 

Specyfikacja produktu 

Większość modeli z każdego rodzaju szczoteczek napędzanych akumulatorem posiada dodatkowe funkcje. Najczęściej występujące, to: 2 minutowy zegar, który automatycznie wyłącza urządzenie po zakończeniu pracy, 30 – sekundowy interwał, wskaźnik poziomu baterii, wskaźnik siły nacisku, różne tryby pracy, a także wytrzymałą baterię. 

Każda z wymienionych szczoteczek posiada charakterystyczne dla siebie cechy. Wybranie nawet najbardziej podstawowego modelu zrobi znaczną różnicę w porównaniu ze szczoteczką manualną. Jeżeli sami nie jesteśmy pewni, która z nich będzie dla nas idealna – można skonsultować się ze stomatologiem, on na podstawie stanu naszego uzębienia i ewentualnych zmian pomoże dobrać tą właściwą.

Największy wybór szczoteczek elektrycznych znajdziesz w sklepie Denthelp.pl.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]