Świadome zakupy ubranek dla niemowląt

Gdy w domu pojawia się dziecko, rodzice przywiązują szczególną uwagę do wszystkich akcesoriów dedykowanych najmłodszym. Wtedy też zwykle kupują oni rozmaite ubranka dla niemowląt, z których niestety maluszki bardzo szybko wyrastają.

Pierwsze miesiące życia to jednak tak ważny czas dla rozwoju najmłodszego członka rodziny, ze wybór każdej rzeczy – ubranka, zabawki czy choćby butelki powinien być świadomy i jak najlepiej przemyślany. Dzięki temu rodzice podarują dziecku najlepszy start i optymalne wejście w kolejne fazy rozwoju.

Wybór ubranek dla niemowląt

Na pozór może wydawać się, że wybór ubranek dla niemowląt nie jest sprawą trudną. W wielu sklepach bowiem półki aż uginają się od ciężaru kolorowych tkanin i zabawnych obrazków. Jednak wygląd czy kolor ubranka to nie wszystko. To, na co rodzice powinni zwracać największą uwagę to jakość wykonania – materiał, sposób szycia czy wygodne i bezpieczne zapięcia, np. w przypadku kaftaników czy body. Dlatego należy wybierać ubranka wykonane z delikatnych i naturalnych materiałów, aby wrażliwa i niezwykle delikatna skóra maluszka mogła swobodnie oddychać i nie była narażona na podrażnienia. Ubranka dla niemowląt powinny być także wygodne jeśli chodzi o szybkie przebieranie maluszka – nadmiar guziczków czy nap zdecydowanie nie sprzyja przebieraniu. Ubranka stworzone z myślą o najmłodszych nie mogą także w żaden sposób krępować ruchów aktywnego i ciekawego świata – dziecka (zobacz idealne ubranka dla dziecka na www.kaufland.pl/asortyment/kuniboo.html).

Jak pielęgnować ubranka dla niemowląt?

pajacyki

Ubranka dla niemowląt wymagają także odpowiedniego sposobu pielęgnacji, aby mogły jak najlepiej służyć maluszkowi. Wysokiej jakości materiały powinny być odporne na wysoką temperaturę prania i prasowania – ponieważ właśnie w ten sposób możemy usunąć szkodliwe alergeny, bakterie oraz brud i kurz, które niestety bardzo szybko wnikają w głębokie warstwy tkaniny. Co więcej, ubranka dla niemowląt powinny być prane w delikatnych detergentach przeznaczonych do tego typu odzieży – zwykle są one pozbawione silnych i w wielu przypadkach także uczulających składników myjących oraz substancji zapachowych, które mogą wysuszać skórę i uszkadzać jej naturalną barierę ochronną. Należy także ograniczyć ilość dodawanych do prania środków i przynajmniej dwa razy wypłukać ubranka po zakończonym cyklu prania, aby jak najdokładniej usunąć pozostałości płynu lub proszku do prania.

pajacyk

Wybierając ubrana dla niemowląt wysokie jakości i z najlepszych, delikatnych materiałów, rodzice mogą być bezpieczni o wrażliwą skórę maluszka. Natomiast wygodne body, „pajacyki” czy koszulki pozwolą maluchowi bez skrępowania poznawać tak ciekawy otaczający go świat i nową, nieznaną mu jeszcze rzeczywistość.

ubranka dla niemowląt

[Głosów:2    Średnia:5/5]