Śpiochy, półśpiochy, kaftaniki - które ubranka dla niemowląt sprawdzą się najlepiej

Nie ma jednej, uniwersalnej metody na ubieranie niemowląt, każda mama ma własny, niezawodny sposób. Wszystkie opierają się jednak na stałym zestawie ubranek, w którym znajdują się śpiochy, półśpiochy, kaftaniki, body niemowlęce, pajace i czapeczki.

  1. Kaftaniki, półśpiochy i śpiochy, czyli co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?
  2. Ubranka dla niemowląt po okresie noworodkowym

Dzieci należy ubierać tak, aby odzież zapewniała im jak największy komfort, nie uciskała żadnego fragmentu ciała oraz pozwalała opiekunom na szybkie wykonanie czynności higienicznych. Największą popularnością cieszą się więc ubranka z naturalnych, przewiewnych materiałów, które nie tylko są wygodne, ale też łatwo można utrzymać je w czystości.

Kaftaniki, półśpiochy i śpiochy, czyli co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Pierwsze kłopoty w zakupie dziecięcej odzieży pojawiają się w momencie kompletowania wyprawki dla noworodka. Doświadczone mamy radzą sobie z tym bardzo dobrze, jednak te z pań, które spodziewają się pierwszego dziecka, często gubią się w gąszczu sklepowych półek. Ubranka dla niemowląt tuż po urodzeniu powinny być wygodne zarówno dla maluszka, jak i jego opiekunów. Sprawdzają się więc śpiochy i półśpiochy, które ochraniają zarówno nóżki, jak i stopy dziecka, a także zapinane z boku pajacyki i wiązane kaftaniki. Znacznie mniej wygodne w tym okresie są ubranka ubierane przez głowę, chociaż w ten sposób zakłada się większość niemowlęcych body, chętnie używanych przez mamy o każdej porze roku. Wyprawkę uzupełniają bawełniane czapeczki oraz pieluszki muślinowe i bambusowe, przydatne podczas pielęgnacji i karmienia niemowlęcia.

Ubranka dla niemowląt po okresie noworodkowym

Ubranie starszych dzieci często bywa znacznie łatwiejsze niż w przypadku noworodków. Z wiekiem maluchy nabierają coraz więcej umiejętności motorycznych, które pozwalają na szybsze założenie ubranek, również tych ubieranych przez głowę, takich jak body niemowlęce i kaftaniki pozbawione zapięć. W tym okresie bardzo ważna jest wygoda odzieży – nie może ona krępować ruchów dziecka, które zaczyna odkrywać możliwości swojego ciała. Warto więc stawiać na ubranka z naturalnych materiałów, które zapewniają komfort cieplny i swobodę ruchów, które znaleźć można np. w sklepie Escallante.

W pierwszych miesiącach życia niemowlęcia przydatne są nie tylko ubranka, ale również dodatkowe elementy, ułatwiające pielęgnację i zabawę. Trzeba jednak pamiętać, aby były to rzeczy bezpieczne dla dziecka, np. pieluszki bambusowe, których można używać zarówno podczas karmienia, podróży samochodem, jak i codziennej rozrywki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]