Teatr już w starożytności odgrywał naprawdę ważną rolę w społeczeństwie. Narodził się w starożytnej Grecji, dla mieszkańców której spektakle teatralne znajdowały się szczególnie w ich sercu. Stanowiły dla nich środek do przekazania wielu istotnych poglądów, których przeforsowanie było z jakichś powodów ważne. Co więcej, pełniły rolę oczyszczającą. Pamiętacie ze szkoły pojęcie katharsis? Do tego właśnie dążymy.

Chcemy, żeby każdy miał dostęp do informacji o wydarzeniach teatralnych, przede wszystkim o spektaklach teatralnych w Gdańsku, na których każdy będzie mógł poczuć wspomniane już wcześniej przez nas katharsis – oczyszczenie, choć nie tylko. W Gdańsku wiele się dzieje, powtarzamy to wciąż i wciąż, ponieważ to najświętsza prawda, więc warto o tym pamiętać. W gdańskich teatrach i nie tylko odgrywane są zarówno tragedie, jak i komedie oraz dramaty właściwe. A zdarzają się też czasem średniowieczne moralitety, operetki lub monodramaty. Czyli dla każdego coś miłego.

Na tej podstronie internetowej znajdziesz wszelkie niezbędne i potrzebne informacje dotyczące poszczególnych spektakli teatralnych, które odbywają się w naszym kochanym mieście Gdańsku. Pieczołowicie wyławiamy różne newsy o takich przedstawieniach i zamieszczamy je tutaj. Nasz zespół pracuje dzień i w nocy, aby wszystkie opisy poszczególnych spektakli były rzetelne i jak najszybciej dostępne dla każdego. Z nami będziesz więc zawsze na bieżąco. Już nigdy nie przegapisz premiery i nie tylko upragnionego spektaklu, na który długo czekałeś i na końcu o nim zapomniałeś.

Wiemy, jak bardzo ważne są spektakle teatralne w życiu każdego człowieka. Tutaj może się oderwać od szarej rzeczywistości, poczuć się kimś innym, przeżyć coś niesamowitego lub właśnie oczyścić się ze złych uczuć. Po skończonej tragedii jesteśmy szczęśliwi, że nie spotkało to nas; po skończonej komedii czujemy się zrelaksowani i zmotywowani do działania. Stajemy się optymistami. Z tego względu spektakle teatralne są jedną z naszych podstron naszego portalu. Chcemy, aby wszyscy byli na bieżąco z wszystkimi premierami teatralnymi.

Spektakle teatralne w Gdańsku to jeden z podstawowych obszarów działalności gdańskiej kultury. Z tego powodu koncentrujemy się na tym, by informacje o tym trafiły do każdego zainteresowanego bardziej lub nawet mniej tym tematem. Jeśli ktoś zakocha się w teatrze, dzięki naszym informacjom – będziemy szczęśliwi, gdyż to będzie oznaczało, że spełniliśmy naszą misję w stu procentach.

Wiemy, że mnogość różnych premier, które pojawiają się równolegle do wydarzeń muzycznych, kinowych, sportowych bądź literackich, może powodować lekki zawrót głowy. Zdajemy sobie z tego sprawę. Z tego względu postanowiliśmy stworzyć tę stronę, która pomoże uporządkować sobie harmonogram tygodniowy i miesięczny. Dzięki naszej stronce internetowej chcemy, żeby każdy mógł zapisać sobie, co danego dnia wchodzi na deski teatru i co więcej – wybrać się, jeśli tematyka, aktor lub reżyser go zainteresuje.

http://www.istniejemy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]