Dni, w których nosiliśmy zegarki po to, aby być zorientowani w czasie chyba już za nami, a ich przeznaczenie określilibyśmy aktualnie bardziej, jako atrybut modowy niż czasomierz. Teraz bardzo często zegarek dobiera się do stroju lub nawet odwrotnie, a wielu z nas w swoich zbiorach posiada bogatą kolekcję zegarków, tylko po to, by inny czasomierz ubierać do eleganckich kreacji wieczorowych, inny do uprawiania sportu, a jeszcze inny na codzienne wyjścia do miasta. Tutaj pojawia się główny problem tego artykułu dotyczący tego, czy zegarki powinno nosić się solo, czyli jako odrębny atrybut modowy, czy może w komplecie, jako część większej kompozycji?

Panie wolą komplety

Na początek chcemy zwrócić uwagę, że noszenie zegarków solo to raczej domena mężczyzn, którzy bardzo rzadko korzystają z innych części biżuterii i zegarek stanowi u nich jedyną ozdobę à la biżuteria. W przypadku Pań sytuacja się nieco bardziej komplikuje, ponieważ istnieją dwie szkoły. Mimo wszystko, ze względu na znane wszystkim przywiązanie płci pięknej do wyglądu trzeba wziąć pod uwagę, że zegarek będzie bardzo często częścią misternie uknutej i głęboko przemyślanej kompozycji, która nie mogłaby się obejść właśnie bez tego elementu.

Jak skompletować strój?

Zegarki dobiera się nie tylko do okazji (jak napisaliśmy powyżej), ale także do rodzaju innych elementów biżuterii. Przykładowo, jeżeli strój opiewa w elementy z metali szlachetnych takie, jak kolczyki, naszyjnik lub bransoletka naturalną koleją rzeczy będzie to, że wybieramy zegarek na posrebrzanej lub pozłacanej bransolecie lub bardzo delikatny i subtelny mały zegarek na cienkim pasku. W przypadku nieco bardziej casualowych stylizacji można z powodzeniem rozważyć zegarki na skórzanym pasku, które idealnie będą komponowały się ze skórzanymi bransoletkami lub rzemykami. Jeśli chodzi o zegarki sportowe, to będą świetnym uzupełnieniem do dresowego stroju i popularnych w ostatnim czasie kolorowych opasek silikonowych.

Zachowaj dobre proporcje!

To wszystko brzmi bardzo skomplikowanie, aczkolwiek w większości przypadku będą to wyuczone automaty i wiele Pań nie zauważa nawet tego, że zegarek zostaje dobrany pod kątem reszty stroju. Jeśli chodzi o zegarek solo u kobiet, to będzie występował on bardzo rzadko, ponieważ większość Pań jednak decyduje się na inne elementy biżuterii i to nie tylko w przypadku tych bardziej wyszukanych stylizacji. Trzeba pamiętać jednak, że we wszystkim trzeba zachować umiar oraz dobrze wyważyć proporcje. Strój to wizytówka człowieka, dlatego z pewnością nie wolno przesadzić, a złe dopasowanie zegarka do reszty może być dużą wpadką, która zostanie zauważona w towarzystwie.

Dobierz swój idealny zestaw w sklepie Otozegarki: https://www.otozegarki.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]