Słowniki obrazkowe dla dzieci

0
1423

Pomocą dydaktyczną, która doskonale sprawdza się zarówno u młodszych jak i starszych dzieci uczących się języka angielskiego są angielskie słowniki obrazkowe dla dzieci. Po jakie konkretnie pozycje warto sięgnąć? Oto kilka propozycji, które zaciekawią każde dziecko.

Pomocą dydaktyczną, która doskonale sprawdza się zarówno u młodszych jak i starszych dzieci uczących się języka angielskiego są angielskie słowniki obrazkowe dla dzieci. Po jakie konkretnie pozycje warto sięgnąć? Oto kilka propozycji, które zaciekawią każde dziecko.

Baby’s Very First Play Book Body Words – składająca się z 10 stron książeczka wydawnictwa Usborne w twardej oprawie. Świetnie sprawdzi się ona w roli pierwszego słownika obrazkowego dla dzieci. To książeczka dotykowa, z pomocą której dziecko nauczy się nazywać części ciała, zmysły, uczucia i czynności, jakie wykonuje ludzkie ciało. Słownik posiada oryginalne ilustracje oraz specjalnie powycinane strony, które zachęcają do aktywnej zabawy i ćwiczą koordynację wzrokowo – ruchową oraz sprawność manualną. Książka zachęca również do wspólnego naśladowania oraz rozpoznawania odgłosów otaczającego świata.

100 First Animals – 10-stronnicowa książeczka w twardej oprawie wydawnictwa Little Tiger Kids. Na uwagę zasługują tutaj wysokiej jakości, realistyczne fotografie, które pomogą dziecku w zapamiętywaniu nazw zwierząt tak domowych, jak i gospodarskich, leśnych, morskich oraz żyjących na pustyni, sawannie czy w lesie deszczowym. To słownik obrazkowy, który skutecznie stymuluje rozwój językowy oraz poznawczy dziecka. Książka posiada zaokrąglone rogi i grube, wzmocnione, tekturowe strony, dzięki czemu można mieć pewność, że będzie wygodna w czytaniu i posłuży dziecku przez długi czas.

1000 Things Under The Sea – 34-stronnicowa pozycja wydawnictwa Usborne w twardej oprawie. Łączy ona w sobie elementy słownika obrazkowego oraz atlasu. Z jej pomocą, uczące się angielskiego dzieci poznać mogą rozmaite gatunki delfinów, rekinów, wielorybów, ośmiornic, kałamarnic czy ryb. Książka doskonale rozbudza naturalną ciekawość świata małych czytelników i stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną.

The World of Eric Carle: Big Box of Little Books – ciekawa alternatywa dla klasycznego słownika obrazkowego od wydawnictwa Puffin Books. Do czynienia mamy tutaj z zestawem 9 kartonowych mini słowniczków. Dzięki nim dziecko poznaje nazwy zwierząt żyjących w lesie, ogrodzie czy na farmie. Nietuzinkowe ilustracje skutecznie wydłużają czas skupienia małego czytelnika.

Słowniki są ważną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli angielskiego i ważnym narzędziem do nauki języka angielskiego w domu. Pomysłowe i kreatywne książki po angielsku dla dzieci z tej kategorii wspierają naukę nowego słownictwa, bawią i uczą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]