Stara Wieś koło Brzozowa to jedna z ciekawszych miejscowości, jakimi może nas oczarować Podkarpacie. Na turystów czekają tu wyjątkowe atrakcje, ściśle związane z działalnością Jezuitów w tym miejscu. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej miejscowości?

Dumą Starej Wsi jest największe sanktuarium maryjne na Podkarpaciu, w którym znajduje się cudowny obraz Zaśnięcia i Wniebowzięcia Matki Bożej. Wykonany w XVI wieku, może się pochwalić pięknym otoczeniem. Na jakie budowle warto tu zwrócić szczególną uwagę? Jednym z najważniejszych zabytków architektury sakralnej jest tu murowana bazylika, uznawana za jedną z najpiękniejszych świątyń barokowych w tej części Polski. Jej majestatyczne wieże już z daleka przyciągają uwagę turystów, a piękna fasada zachęca do tego, by zajrzeć do kościelnego wnętrza. Kto w czasie wycieczki chce ujrzeć niezwykłą kolekcję eksponatów związanych z działalnością Jezuitów, ten powinien dodatkowo zajrzeć do tutejszego muzeum. Może się ono pochwalić ciekawą kolekcją pamiątek patriotycznych oraz wspaniałymi dziełami sztuki sakralnej. Zachwycić mogą też zbiory misyjne oraz kolekcja szopek bożonarodzeniowych z całego świata.

Podkarpacie to wyjątkowa kraina, a znajdujące się tu atrakcje mogą każdego z nas zaskoczyć swym bogactwem oraz różnorodnością. Dzięki temu w trakcie wycieczki po tej części Polski każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego i miło spędzi czas w tym niezwykłym zakątku Polski.

http://www.innebrzmienia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]