Powiedzenie, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, znane jest nam od wielu już lat. A mimo to wiele osób zapomina o profilaktyce. Co więcej, często też ignorujemy pierwsze symptomy chorób, prowadząc do ich rozwoju. A jedną z kategorii chorób, na które warto zwrócić uwagę są choroby serca.

Objawy wskazujące na problemy z sercem

To, że z naszym sercem dzieje się coś niedobrego, może powiedzieć nam wiele symptomów. Ciągłe zmęczenie, kołatanie, duszności, bóle w klatce piersiowej – takich objawów nigdy nie wolno lekceważyć. Co więcej, należy od razu zacząć dbać o swoje serce. A jednym ze sposobów jest zdrowy sen. Jeśli masz z nim problemy, koniecznie sięgnij po naturalne środki, które przed snem pomogą Ci się wyciszyć. A jakie zioła są dobre na zdrowy sen? Przede wszystkim melisa, która koi i uspokaja. Podobnie działa też lawenda czy skórka z pomarańczy. Herbatka zaparzana regularnie przed snem wraz z chwilą relaksu zapewni sen spokojny i wypoczynek sercu.

Nie pozwól się sobie zbyt szybko zestarzeć

Pamiętaj, że Twój organizm potrafi się szybciej starzeć, niż mówi Twoja metryka. Warto więc pamiętać, aby dbać o jego kondycję. Każdy organ każdy układ może działać lepiej i sprawniej. A czy można odmłodzić swój wzrok? Tak. Jak najbardziej. Najlepszym sposobem jest połączenie ćwiczeń oczu, suplementacji luteiny, nawilżania oczu za pomocą kropli oraz odpowiedniej diety i dość długiego snu co dzień. Wzrok może się poprawić. Wystarczy o niego zadbać.

Profilaktyka to słowo, które wcielone w codziennym życiu jest wstanie podnieść znacznie jego komfort.

http://mamapyta.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułĆwiczenia i dieta
Następny artykułU fryzjera