Problemy żołądkowe

Mimo, że większość z nas stara się zdrowo odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia, to jednak od czasu do czasu każdemu zdarzają się różnego rodzaju dolegliwości, w tym także żołądkowe. Mogą one być dosyć przykre i męczące, na szczęście z każdym problemem można sobie poradzić,
Kłopoty z żołądkiem
Kłopoty żołądkowe, mogą być bardzo różnorodne. Najczęściej wiążą się one z rozwolnieniem i biegunką. To może być nie tylko bolesne i męczące ale też powodować dyskomfort, szczególnie wtedy gdy jest się w pracy albo w szkole i nie ma się możliwości wrócić wcześniej do domu by w spokoju się wyleczyć. W takim wypadku pojawia się pytanie, co na rozwolnienie zażyć, by problem jak najwcześniej ustąpił. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po lekarstwa i suplementy diety, które zatrzymają biegunkę w łagodny sposób. Lekarstwa te można kupić w każdej aptece i są one albo w formie tabletek albo w formie proszku, z którego przygotowuje się specjalny roztwór. Bardzo popularny jest tutaj węgiel leczniczy, który bardzo szybko hamuje rozwolnienie.
Inną propozycją są niektóre potrawy, które mają właściwości zatrzymywania rozwolnienia. Do nich można zaliczyć banany, czekoladę, płatki owsiane, ryż, kaszę, dynię, ziemniaki czy różne ugotowane warzywa. Należy też pić w tym czasie bardzo dużo wody, by się nie odwodnić. Dobrą propozycją będzie też słaba herbata, także zielona czy specjalny napój przygotowany z soku pomarańczowego i dużej ilości cukru.
Jak widać szybko można się pozbyć problemu rozwolnienia, jeśli zastosuje się odpowiednią dietę i lekarstwa.

http://www.ladychwila.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoprawmy formę
Następny artykułCoś szybkiego na kolacje