Prezenty na komunię — sprawdź najciekawsze propozycje!

Co kupić dziecku na Pierwszą Komunię Świętą? Dawniej nie było z tym problemu, obecnie jednak modny rower, dobrej marki zegarek czy nawet nowy tablet mogą okazać się niewystarczające. Co można podarować maluchowi, który ma już niemal wszystko? Zobacz nasze propozycje na mądre, a jednocześnie atrakcyjne prezenty komunijne.

Modny dron, który ćwiczy motorykę i koordynację

Nie masz pomysłu, co ucieszy małego entuzjastę nowych technologii lub miłośniczkę wyjątkowych zdjęć? Dron będzie prezentem atrakcyjnym dla każdego dzieciaka! A do tego ma naprawdę wiele zalet — sterowanie nim stanowi świetny trening koordynacji wzrokowo-ruchowej, robienie zdjęć czy filmów z powietrza rozwija kreatywność, a ruch na świeżym powietrzu jest dodatkowym plusem.

Profesjonalne drony to urządzenia bardzo drogie, jednak na rynku znajdziesz też ciekawe propozycje, których budżet zamknie się nawet w ok. 1000 złotych. Taki tani dron do nauki latania może być nieco lżejszy i nie nadawać się do zabawy przy wietrznej pogodzie, jednak nadal posiadać będzie wiele interesujących funkcji.

Pomóż dziecku rozwijać jego pasje

Pojazdy elektryczne, które odciągną dziecko od smartfona

Kiedyś dzieciaki trudno było namówić do powrotu z podwórka, dziś problemem jest odciągnięcie ich od ekranu smartfona czy tabletu. Na pewno pomogą w tym modne nowoczesne pojazdy, takie jak elektryczne deskorolki bądź elektryczne hulajnogi.

Tego typu pojazd to świetny pomysł na prezent komunijny, który posłuży dziecku przez długi czas. Pamiętaj, by w komplecie dołączyć kask i ochraniacze, ponieważ wiele z tych urządzeń jeździ naprawdę szybko — a bezpieczeństwo malucha to podstawa!

Zabawki dla małych programistów

Niezwykle modnym, a jednocześnie bardzo rozwojowym prezentem będzie zabawka służąca do nauki programowania. Warto pamiętać, że wbrew pozorom nie musi być to upominek dla zainteresowanego matematyką chłopca — urządzenia do nauki języka programowania są skonstruowane w taki sposób, by być atrakcyjnymi również dla dzieciaków na co dzień nie interesujących się nowymi technologiami.

Możesz zdecydować się np. na sprytnego robota, który po skonfigurowaniu ze specjalną aplikacją wykonuje polecenia wydawane przez dziecko. By wydać takie polecenie we właściwy sposób, maluch musi odpowiednio skonstruować komendę — tak właśnie poznaje tajniki programowania. Co ciekawe, wiele takich zabawek „rośnie razem z dzieckiem”, ponieważ użytkownik stopniowo zdobywa kolejne poziomy, a zadania stają się coraz trudniejsze.

Zabawki dla małych programistów

Pomóż dziecku rozwijać jego pasje

Jeśli dziecko, które zamierzasz obdarować, ma jakieś konkretne pasje, warto wykorzystać okazję do tego, by wesprzeć ich rozwijanie. Dobrym pomysłem będzie zakupienie np. profesjonalnego stroju do uprawianego przez malucha sportu, czy też zasponsorowanie nowego instrumentu muzycznego.

Nie musisz jednak kupować żadnego przedmiotu — ciekawą opcją jest również podarowanie vouchera na jakieś atrakcyjne dla dziecka wydarzenie. Może być to kurs kulinarny ze sławnym kucharzem, szkolenie pozwalające na zdobycie patentu sternika, czy też profesjonalne warsztaty tworzenia perfum.

[Głosów:1    Średnia:5/5]