Kobiety ciężarne, które lada moment mają zostać matkami, powinny zaopatrzyć się w pewne nieodzowne akcesoria niemowlęce. Obecnie są one dostępne nie tylko w sklepach z akcesoriami dziecięcymi, ale również w marketach i hipermarketach, w dodatku w bardzo niskich cenach. Warto rozglądać się za promocjami tematycznymi, na których można upolować akcesoria wysokiej klasy za naprawdę niewielkie pieniądze.

Wyposażenie pokoiku dziecięcego

Zanim nasz maluch pojawi się na świecie, warto wyposażyć jego pokoik w niezbędne gadżety. Klasyczne drewniane łóżeczko z regulowaną wysokością materaca oraz wyjmowanymi szczebelkami to wciąż najpopularniejszy model łóżeczka. Do niego warto dokupić również specjalny podest do przewijania wraz z piankową matą. Taki podest można zamocować u góry łóżeczka i mieć wygodne miejsce do przewijania bez konieczności organizowania go w innym miejscu pokoju dziecięcego. Oprócz przewijaka maluchowi przyda się też mata edukacyjna. Tego typu maty można dostać w dobrych cenach w sklepach Biedronka lub Kaufland. Nie zawsze są one dostępne w regularnej sprzedaży, dlatego tym bardziej warto przeglądać gazetki promocyjne, w których można znaleźć akcesoria dla maluchów w promocyjnych cenach. Maty edukacyjne rozkładane na podłodze mają kolorowe grzechotki i inne zabawki, które wytwarzają bodźce niezbędne dla prawidłowego rozwoju niemowlaka.

Praktyczne gadżety

Dużą wygodę i oszczędność czasu dla młodych mam stanowi podgrzewacz do butelek. To niewielkie urządzenie, dzięki któremu w krótkim czasie można podgrzać butelkę z posiłkiem dla dziecka do odpowiedniej temperatury. Urządzenie jest szczególnie przydatne na wszelkich wyjazdach, gdy nie zawsze mamy dostęp do ciepłej wody, aby przygotować dziecku mleko. Kiedy niemowlak uczy się raczkować, a następnie wstawać i chodzić, praktycznie wszystko, co znajduje się w mieszkaniu, jest dla niego potencjalnym zagrożeniem. Warto więc zaopatrzyć się w Kaufland w zabezpieczenia na kanty stołów i szafek. Nawet gdy raczkujące dziecko przewróci się i uderzy głową w kant stołu, to uderzenie zostanie zamortyzowane i nie będzie ani tak bolesne, ani tak niebezpieczne. Dobrym pomysłem są też blokady do drzwi zapobiegające bolesnemu zatrzaśnięciu się drzwi na paluszkach dziecka. W tematycznych akcjach promocyjnych w Biedronce bywają też dostępne specjalne barierki na schody – szalenie przydatny gadżet w domach piętrowych. Takie barierki są łatwe do przekroczenia przez dorosłego człowieka, natomiast nie do sforsowania przez malucha. Zabezpieczają przed jego upadkiem ze schodów i sprawiają, że nawet spacery po przestronnym domu są dla dziecka bezpieczne. W dziecięcym pokoiku często panuje prawdziwy rozgardiasz – zabawa zaczyna się na dobre, gdy maluch zaczyna raczkować i chwytać wszystko, co wpadnie mu w ręce. Dlatego pokoik dziecięcy warto wyposażyć w wygodne pojemniki na zabawki – do nich można wrzucać wszystkie zabawki, które znajdują się w zasięgu ręki. Oprócz tego dobrym wyborem będą filcowe wieszane na ścianie organizery – na kosmetyki, drobiazgi, pieluchy. Takie pudła i organizery są nie tylko praktyczne, ale mają też charakter ozdobny!

[Głosów:2    Średnia:5/5]