Powrót do natury, czyli dlaczego warto kupić dziecku tęczę Grimms?

0
1075

Pojawienie się tęczy na niebie zawsze wzbudza zainteresowanie najmłodszych, którzy z  zaciekawieniem przyglądając się feerii kolorów, snują domysły o magicznej krainie znajdującej się po jej drugiej stronie. Niemniej tajemnicza jest tęcza Grimms. Ta uniwersalna, drewniana zabawka pobudza dziecięcą wyobraźnię, każdego dnia otwierając nowe możliwości zabawy…

Grimm’s to zabawki produkowane przez niemiecką firmę, której korzenie sięgają 1978 roku. Wykonywane są z drewna lipowego, bukowego, olchowego i klonowego. Zamiast lakierowania są namaczane w wiadrach z farbami, dzięki czemu nie są śliskie i doskonale sprawdzają się podczas układania jeden na drugim. A przy tym zachwycają różnorodnością kolorów, zarówno w klasycznych, jak i pastelowych tonacjach.

Tęcza Grimms – co to takiego?

Drewniana tęcza Grimms, taka jak https://ene-due.eu/Jak-bawic-sie-tecza-Grimms-Porady-i-propozycje-zabaw-blog-pol-1568963270.html to zabawka uniwersalna, która może być podarowana już kilkumiesięcznym smykom. W fenomenalny sposób ćwiczy koordynację ruchową dziecka, a także kształtuje wyobraźnię. Jest prawdziwym hitem w kategorii zabawek edukacyjnych, które uczą poprzez zabawę. A jeśli już o zabawie mowa, to w jaki sposób wykorzystać potencjał tęczy Grimms w codziennym użytku? Wiele zależy od wieku dziecka. O ile maluszki posłużą się klockami do budowania płaskich i przestrzennych konstrukcji, starsi użytkować je będą do zabaw i gier narracyjnych. Zabawka doskonale sprawdzi się podczas budowania mostów, tuneli czy samochodowych torów przeszkód. Może być również wykorzystana do budowania kulodromu. Tak naprawdę – nie sposób wymienić wszystkich zastosowań tęczy Grimms, albowiem te zależą od dziecięcej kreatywności!

Czy warto ją kupić? Oczywiście, że tak!

Na przełomie ostatnich lat możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie zabawkami drewnianymi. Proste, a przy tym pobudzające kreatywność, stają się dziecięcymi kompanami do wielogodzinnej zabawy. To właśnie różni je od plastikowych odpowiedników z tysiącem melodyjek i światełek, które najczęściej już następnego dnia lądują zapomniane w koszu z zabawkami. Tęcza Grimms jest jednym z przykładów na to, że drewniana zabawka to nieoceniona skarbnica pomysłów na zabawę. W swojej prostocie rozwija wyobraźnię, poprawia zdolności poznawcze i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka – już od najmłodszych lat. Doskonale sprawdzi się w nauce kolorów, kształtów i wielkości. Ćwiczy dopasowywanie przedmiotów i układanie ich w odpowiedniej kolejności, stymulując precyzję ruchów. Co więcej, zabawka idealnie sprawdzi się w nauce liczenia. Czy zatem, jeszcze kogoś trzeba przekonywać, że wybór tęczy Grimms to świetny wybór?

[Głosów:0    Średnia:0/5]