Pomoc psychologa - temat tabu?

Naszą planetę zamieszkuje około 7,53 miliarda ludzi. A każdy z nich jest inny i to nie tylko pod względem fizycznym ale także pod względem psychicznym. Lubimy różne rzeczy, różnych rzeczy też się boimy. Na jednej osobie rozgwieżdżone niebo robi wrażenie a na innej nie. Niektórzy są podatni na wpadanie w nałogi – inni nie. Aż wreszcie jedni są w stanie poradzić sobie z życiem i problemami jakie ono przynosi a inni już nie…

W społeczeństwie są ludzie, którzy potrafią i chcą pomóc osobie, której kondycja psychiczna jest słabsza, która sobie z czymś nie radzi. Są to wykształceni psycholodzy i psychiatrzy. Jest ich stosunkowo dużo i dostęp do takiej pomoc jest dość łatwy. Problem tkwi w tym, że nie chcemy przed samym sobą się przyznać, ze takiej pomocy potrzebujemy lub jeżeli już się zdobędziemy na odwagę to ukrywamy wizyty w sekrecie. Dlaczego?

Jak komentuje specjalista ze strony https://www.mywayclinic.online/pl – winne jest temu pewne tabu stworzone wokół tego tematu, stereotypy i łatki przyklejane przez społeczeństwo do ludzi korzystających z tego rodzaju pomocy. Jak to zwykle bywa – wynikają one z niewiedzy i zwykłej ludzkiej zawiści. Z racji, że wielu ludzi zanim coś zrobi to zastanawia się „a co inni powiedzą” wiele potrzebujących pomocy psychologa nie decyduje się na nią.

Jednak żyjemy w dobie Internetu. A w internecie przecież jest wszystko – więc często bezpieczniej czując się w domu przy komputerze, ludzie sprawdzają czy psycholog przez internet może pomóc.
Oczywistym jest że psychoterapeuta online jest w pewien sposób ograniczony – nie widzi reakcji pacjenta, nie może nawiązać tej wyjątkowej więzi twarzą w twarz ale przynajmniej w efekcie sesji internetowych może zachęcić do wizyty w rzeczywistości.

Mimo tych ograniczeń, z których zdają sobie sprawy obie strony psycholog online zrobi wszystko aby wstyd przed prawdziwą wizytą nie przeszkodził w normalnym życiu. Smutny jest fakt jak wielki wpływ na nasze życie, na jego jakość i styl ma opinia publiczna, która w żadnych wypadku nie powinna być czynnikiem, który wpływa na szczęście w życiu lub jego brak.

[Głosów:0    Średnia:0/5]