Wizyta w tak pięknym mieście, jakim jest Bochnia, dla każdego z nas może się okazać wspaniałą przygodą. Tu, w jednym z najstarszych miast na terenie Małopolski, w odległości zaledwie 40 km od Krakowa, wspaniałe atrakcje i zabytki czekają na nas niemal na każdym kroku. Spotkać z nimi możemy się i na powierzchni, i pod ziemią. Wszak to właśnie w Bochni znajduje się najstarsza w Polsce kopalnia soli, której zwiedzenie ułatwia nam pełna atrakcji trasa turystyczna. Dlaczego ta kopalnia jest najważniejszym punktem w programie każdego wycieczki po tym mieście?
Kopalnia soli, którą może się pochwalić Bochnia, to miejsce wyjątkowe z punktu widzenia historii. Działa ona od 1248 roku i jest nieco starsza od swej największej rywalki – kopalni soli w pobliskiej Wieliczce. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy w czasie wycieczki po Małopolsce zechcą zajrzeć do Bochni i jej podziemnego królestwa?
Zwiedzanie bocheńskich podziemi to wspaniała przygoda. Na turystów czekają tu dawne wyrobiska oraz podziemne kaplice, w których dawniej gromadzili się pracujący w kopalni gwarkowie. Ujrzeć tu można również wiele ciekawych sprzętów i narzędzi górniczych, dzięki którym poznawanie historii kopalni staje się przyjemniejszym zadaniem. Dzięki prezentacjom multimedialnym każdy turysta może w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę z zakresu historii i geologii, może się też sporo dowiedzieć na temat tego, jak wyglądało życie dawnych gwarków. Całość robi ogromne wrażenie na turystach, którzy do Bochni zaglądają coraz chętniej.

http://www.flypolska.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]