Niedomykalność zastawki trójdzielnej – objawy i leczenie. Powyższe schorzenie jest wadą serca powodującą nieprawidłowe cofanie się krwi z prawej komory serca do prawego przedsionka, poprzez co krew zalega w układzie żylnym. Najczęstszym objawem jest wzrost ciśnienia całego układu żylnego, a co za tym idzie zmniejszona tolerancja wysiłku fizycznego, częste kołatania serca oraz duszność występująca podczas wysiłku. Występuje także ogólne osłabienie organizmu, bóle w prawym podżebrzu, uczucie tętnienia żył oraz naczyń i wiele innych pomniejszych objawów. Metodą leczenia przeważnie jest operacja, zależnie od stopnia zaawansowania schorzenia. Zabieg polega na wymianie zastawki na zastawkę biologiczną lub sztuczną.
Czy nerwica może objawiać się wysokim ciśnieniem krwi ? Odpowiedź na to pytanie dla wielu może wydawać się zaskakująca, ponieważ wpływ nerwicy wegetatywnej na organizm jest bardzo złożony. Zaburzenia nerwicowe mogą wywoływać krótkotrwałe podniesienie ciśnienia poprzez mobilizację autonomicznego układu nerwowego. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy nerwica może być powodem przewlekłego nadciśnienia.
Częste odbijanie – niestrawność czy choroba żołądka? Zwykle odbijanie jest normalnym odruchem fizjologicznym, który może być spotęgowany przez nieodpowiednią dietę, alkohol, napoje gazowane i produkty wywołujące niestrawność. Jednak jeśli taki objaw utrzymuję się dosyć długo, wtedy warto skonsultować się z lekarzem ponieważ może być to objaw choroby związanej z zaburzeniami kurczliwości dolnego odcinka przełyku lub problemów z żołądkiem.

http://miedzyrzecka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]