Podkolanówki uciskowe

Jeśli masz problem z krążeniem, rozwiązaniem może być skorzystanie z wyrobów uciskowych, takich jak pończochy, podkolanówki i rajstopy. Usprawniają one przepływ krwi i niwelują uczucie ciężkości nóg. Stosowanie rajstop uciskowych lub podkolanówek stało się bardzo popularne. Sprawdza się nie tylko wówczas, gdy problemy z krążeniem już się pojawiły, ale także zapobiega niewydolności żylnej. Warunkiem jest odpowiedni dobór i prawidłowe zakładanie wyrobów uciskowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak zadbać o zdrowie swoich kończyn dolnych, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć przed założeniem podkolanówek lub rajstop uciskowych.

  1. Co to są podkolanówki uciskowe?
  2. Podkolanówki uciskowe – jak stosować?
  3. Podkolanówki uciskowe, rajstopy uciskowe – jakie właściwości mają wyroby uciskowe?

Co to są podkolanówki uciskowe?

Produkty uciskowe, takie jak rajstopy, pończochy i podkolanówki mają za zadanie usprawniać przepływ krwi w kończynach dolnych. Podkolanówki uciskowe działają poprzez wywieranie nacisku, który ma terapeutyczny charakter i wpływa na zmniejszenie się średnicy żył. Dzięki temu następuje także cyrkulacja żylna dzięki zmniejszeniu ilości cofającej się krwi i umożliwieniu ponownego zamknięcia zastawek żylnych.

Podkolanówki uciskowe – jak stosować?

Podkolanówki, a także pończochy uciskowe są polecane zwłaszcza przy problemach z krążeniem. Ale nie tylko. Wiele osób decyduje się na stosowanie pończoch uciskowych lub podkolanówek, jeśli pracuje na siedząco. Noszenie pończoch uciskowych znakomicie wpływa na stan kończyn dolnych, redukuje ból, uczucie ciężkich nóg, a także pomaga zapobiegać przewlekłej niewydolności żylnej. Produkty uciskowe sprawdzają się także u kobiet ciężarnych. Produkty tego typu są doceniane także przez sportowców, ponieważ pomagają walczyć z zakwasami. Często wybierają je także kierowcy, którzy większą część dnia spędzają za kierownicą.

Pończochy uciskowe, rajstopy uciskowe – jakie właściwości mają wyroby uciskowe?

Uciskowe produkty wpływają przede wszystkim na poprawę krążenia. Poza tym niwelują ciężkość nóg, a także ich odrętwienie lub opuchnięcie. Pomagają w zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Dzięki produktom uciskowych krew przepływa swobodnie, a mięśnie są odpowiednio dotlenione i szybciej się regenerują. Rajstopy uciskowe świetnie wpływają na redukcję cellulitu wodnego. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://relaxsansklep.pl/cellulit-wodny-skad-sie-bierze-i-jak-sie-go-pozbyc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]