Pierwsze pieluszki dla noworodka

Pieluszki to podstawowy artykuł higieniczny dla noworodków, niezbędny podczas opieki nad dzieckiem. Pierwsze pieluszki dla noworodka należy kupić jeszcze przed narodzinami dziecka, na etapie kompletowania wyprawki. Jakie pieluchy są najlepsze dla noworodka? Na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu? Podpowiadamy!

Odpowiedni rozmiar

Zakup pierwszych pieluszek dla noworodka należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego rozmiaru. Dla większości maluchów, optymalne będą pieluszki o rozmiarze 1, czyli przeznaczone dla dzieci, które ważą od 2 do 4-5 kg (wartości mogą różnić się w zależności od producenta). Jednak gdy mamy do czynienia z wcześniakiem, należy zaopatrzyć się w rozmiar 0, który jest przeznaczony dla dzieci do 2 kg. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest bardzo ważny. Pieluszka musi dobrze przylegać do ciała, ale nie może być zbyt obcisła, bo będzie powodować otarcia. Z kolei, gdy będzie za duża – przecieknie. Jaki jest prosty sposób na sprawdzenie, czy dziecko ma założoną pieluszkę w dobrym rozmiarze? Wystarczy włożyć dwa palce za krawędź pampersa. Jeśli będzie tam sporo luzu to znak, że pieluszka jest za duża, jeśli natomiast zmieści się tylko jeden palec, koniecznie trzeba wybrać większy rozmiar.

Oddychające i chłonne

Jakie pieluchy dla noworodka będą najlepsze? Wykonane z chłonnych i przepuszczających powietrze materiałów. Maluchy noszą pieluchy niemal przez cały czas, dlatego jakość materiałów, z których zostały wykonane, powinna być wysoka. Skóra malca musi oddychać, w przeciwnym razie, pojawią się odparzenia. Kolejną bardzo ważną kwestią jest chłonność pieluszek. Jeśli będą w odpowiedni sposób wiązać wilgoć (tak, żeby nie przylegała bezpośrednio do skóry), malec uniknie odparzeń. Dobry wybór to pieluchy z bambusem (dostępne tutaj: https://bambiboo.eu/9-pieluszki). Włókna bambusowe są miękkie i delikatne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w przypadku wrażliwej skóry malców.

W trosce o środowisko

Osoby, którym nie jest obojętny los środowiska naturalnego, powinny wybierać pieluszki ekologiczne. Maluchy będą potrzebować ogromnej ilości pieluch, dlatego, w trosce o naturę, najlepiej wybierać pieluszki, które są przyjazne zarówno dla maluszka, jak i przyrody. Pieluszki ekologiczne są biodegradowalne, a więc ich rozkład potrwa 4 lata, a nie, jak w przypadku produktów ze sztucznych materiałów, kilkaset lat.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:2    Średnia:5/5]