Szykując dziecięcą wyprawkę, warto zastanowić się nad kosmetykami do codziennej pielęgnacji skóry niemowląt. W przypadku małych dzieci jest ona wyjątkowo wrażliwa, nie ma bowiem jeszcze wystarczającej warstwy ochronnej przez działaniem czynników zewnętrznych. Jest zdecydowanie cieńsza od skory dorosłych, szybciej wchłania wodę, ale jednocześnie jest też bardziej narażona na jej utratę, przez co bardzo łatwo może ulec podrażnieniom. Miękka i delikatna skóra niemowląt wymaga zatem sporo uwagi, przede wszystkim właśnie w zakresie odpowiednio dobranych kosmetyków do kąpieli, nawilżania czy masażu.

Codzienna pielęgnacja skóry niemowląt powinna obejmować nie tylko kąpiel, ale także dodatkowe zabiegi chroniące warstwę zewnętrzną skóry przed podrażnieniami, które dla noworodka mogą być powodem do niepotrzebnego cierpienia i rozpaczliwego płaczu niepokojącego rodziców. Dobrze dobrane produkty dla niemowląt to przede wszystkim oczywiście kosmetyki do kąpieli, która staje się szybko miłym, codziennym rytuałem przed położeniem dziecka spać. Warto celebrować wspólnie te chwile, uspokajają one bowiem dziecka, nadają jego życiu pożądanej przez niemowlęta rutyny i stają się także okazją do budowania więzi z nowo narodzonym dzieckiem. Jeżeli do pielęgnacji zastosujemy odpowiednio dobrane kosmetyki dla niemowląt, które w dodatku będą właściwie pielęgnować skórę dziecka – możemy mówić już tylko o rodzinnych chwilach pełnych uroku i wzajemnej bliskości.

JOHNSON’S® Baby od lat proponuje produkty do pielęgnacji dzieci, w szczególności niemowląt, kompleksowo badając ich skład, dzięki czemu rodzice mają pewność, że właściwie zadbają o potrzeby ich maleńkich dzieci. Wśród produktów JOHNSON’S® Baby znajduje się m.in. oliwka dla dzieci https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/oliwki pozwalająca w pełni zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry dziecka. Stosowanie oliwki po ciepłej kąpieli z łagodnym płynem do mycia w trakcie delikatnego masażu na przykład z użyciem produktu JOHNSON’S® bedtime™ oliwka na dobranoc pozwala otulić dziecko rodzicielskim ciepłem w połączeniu z odpowiednio dobranymi składnikami wartościowymi dla skory dziecka. Oliwkę nanosimy na skórę dziecka, delikatnie masując ją okrężnymi ruchami, po wcześniejszym rozgrzaniu substancji w dłoniach poprzez ich pocieranie. Tego typu zabiegi stosowane na wilgotną jeszcze skórę dziecka pozwolą utrzymać jej właściwe nawilżenie, dwukrotnie lepiej niż inne balsamy przeznaczone dla niemowląt. Korzyści z codziennego wykonywania takiego zabiegu są bezcenne: nie tylko dbamy o właściwą pielęgnację skóry dziecka, ale tworzymy z nim także niepowtarzalną więź rodzicielską dobrze owocującą w przyszłości dla jego rozwoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]