Perfekcyjna Pani Domu

Można mieć idealnie czysty i zorganizowany dom, a przy tym dużo czasu dla siebie. Rozwiązaniem są proste tricki do zastosowania przy sprzątaniu oraz pomoc domowa.

Psychologowie są zgodni. Większość Polek nawet gdy decyduje się na zatrudnienie niani czy pani do sprzątania, ma z tego powodu wyrzuty sumienia. Dlaczego? Bo wydaje nam się, że to oznaka słabości i tego, że nie radzimy sobie z codziennymi obowiązkami. Jeśli też tak czujesz, spójrz na to inaczej. To raczej sposób, żeby znaleźć więcej czas na dla siebie, móc spędzić go z rodziną czy poświęcić na rozwój zawodowy. Badania nie pozostawiają złudzeń. Sprzątanie zabiera nam średnio 18 godzin tygodniowo, czyli blisko 2,5 godziny dziennie. Do tego dochodzi praca na pełen etat, opieka nad dzieckiem, a twoja doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny. Dobra organizacja, proste tricki i zatrudnienie pomocy domowej mogą jednak skrócić ten czas nawet o połowę.

Proste sposoby na czysty dom

Żeby ograniczyć czas, który poświęcasz na sprzątanie, zacznij od perfekcyjnej organizacji domu. Usuń z z półek i szafek wszystkie ozdoby, które zbierasz od lat, a które nie mają dla ciebie większego znaczenia. Naczelna zasada czystego domu brzmi: chowaj jak najwięcej. Nie przechowuj ręczników na półkach w łazienkach, trzymaj je za to w szafie. Podobnie wszystkie dokumenty, kosmetyki, sprzęt kuchenny. Wszystko co możesz zamykaj. Dzięki temu unikniesz zbierania się na nich kurzu, którego usuwanie zajmuje ci co najmniej kilka godzin tygodniowo. Równie ważne jest perfekcyjne rozplanowanie sprzątania. Podziel je na fazy. Poranki zarezerwuj na mycie podłogi w domu, a wieczory na odświeżenie łazienki i odkurzanie. Zacznij korzystać też z prostych tricków. Zamiast odkurzać przez trzydzieści minut kanapę z sierści psa odkurzaczem narażając ją na zniszczenie, użyj do tego wycieraczki do szyb. Ten patent naprawdę potrafi zdziałać cuda. Zamiast szorować przez godzinę piekarnik z tłuszczu, posyp go sodą oczyszczoną na noc, a rano wyczyszczenie go zajmie ci pięć minut. Do większego sprzątania, na przykład mycia okien czy łazienki, które zabiera najwięcej czasu, zatrudnij pomoc domową. Sprzątanie w Poznaniu łatwo zamówisz już przez internet, bez wykonywania miliona telefonów czy wychodzenia z domu. 

Pomoc potrzebna od zaraz

Pani do sprzątania nie musisz zatrudniać na pełen etat, jeśli cię na to nie stać. Zmieniły się też czasy, kiedy musiałaś umawiać się na stałą współpracę, na przykład przychodzenie pomocy domowej przynajmniej raz w tygodniu. Teraz możesz wynająć ją w takim zakresie, jaki tobie pasuje. Nawet raz na dwa, trzy miesiące albo raz w tygodniu tylko do umycia okien czy usunięcia liści w ogródku. Takie możliwości dają nowoczesne portale, jak pomocedomowe.pl. Unikniesz obdzwaniania godzinami znajomych, żeby polecili ci kogoś zaufanego albo korzystania z podejrzanych ogłoszeń w internecie. Tu wchodzisz na stronę, zaznaczasz swoje miasto, usługę jaka cię interesuje i wybierasz najlepszą osobę z dostępnych. Profesjonalnie i bezpiecznie, dzięki czemu nie będziesz obawiała się zostawić swój dom bez nadzoru. A to dlatego, że wchodząc na stronę od razu widzisz oceny wystawianie danej pomocy domowej przez innych użytkowników i sama możesz ją też dodać po skorzystaniu z usługi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]