Zespół policystycznych jajników – czy można zajść w ciążę? W skrócie PCOS, niesie za sobą wiele niepokojących objawów i staje się zmorą coraz większej ilości kobiet. Często schorzenie to jest powodem problemów z zajściem w ciążę, a także przyczyną niepłodności. Leczenie hormonalne trwa wiele lat, ewentualnie jest przerywane w wypadku planowania ciąży aby doszło do uwolnienia komórki jajowej zdolnej do zapłodnienia. Czasami podawane są leki stymulujące jajeczkowanie. Czym wcześniej choroba zostanie zdiagnozowana tym większe szanse na ciążę i urodzenie dziecka.
Persymona – jak wykorzystać owoc w praktyce? Nazywane także owocem kaki, są świetnym źródłem błonnika, przeciwutleniaczy takich jak karoten, likopen oraz luteina. Ich działanie przeciwzapalne oraz zmniejszające stres oksydacyjny wpływa niesamowicie na ludzki organizm. Owoce możemy wykorzystywać nie tylko jako świeże, ale także suszone jako dodatek do musli, sałatek lub jogurtów. W kuchni przyrządzimy z nich pyszną salsę w połączeniu z pomidorami i ananasem, sałatkę lub bruschettę.
Liszajec u dziecka – nie ignoruj tego problemu! Lubi atakować w sezonie przeziębień kiedy spada odporność organizmu lecz nie tylko. Jest to bardzo niekomfortowa choroba skóry najczęściej występująca u niemowląt i dzieci. Zwykle pierwszym objawem są krosty z wodnistym wypełnieniem pojawiające się w okolicy ust, podbródka. Potem pękają i zasychają w miękkie strupy pozostawiające blizny. W wypadku ostrzejszego przebiegu liszaj twarzy objawia się obfitą czerwoną wysypką z licznymi ropnymi pęcherzami.

http://www.malemen.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]