Pasemka na siwe włosy

Siwe włosy z czasem dotykają każdego. Wiele osób nie może się z tym pogodzić i jak tylko pojawi się kilka takich włosów, pędzą do fryzjera, by je przykryć farbą. Niektórzy jednak doceniają urok siwych włosów. Obecnie są one trendy i wiele młodych ludzi zmienia swój naturalny kolor włosów na siwy. Dlaczego nasze włosy siwieją? Z upływem lat spada poziom produkcji melatoniny, czyli pigmentu, który produkują nasze komórki. Z biegiem czasu, w wyniku różnego rodzaju zaburzeń, nasze komórki stają się coraz bardziej leniwe i dostarczają coraz mniej melatoniny, w wyniku czego włos traci swój kolor.

Ciekawostka! Tak naprawdę nasze włosy nie są siwe, tylko bezbarwne. Kolor siwy jest złudzeniem optycznym, ponieważ pozbawione pigmentu włosy nie mają koloru, a jedynie wydają się być siwe na tle innych włosów. Według statystyk, kobiety zaczynają siwieć znacznie wcześniej niż mężczyźni i pierwsze siwe włosy zauważają średnio w wieku 34 lat.

Sposoby na siwe włosy

W zależności, czy chcemy utrzymać siwy kolor w ładnym odcieniu czy się go zupełnie pozbyć, mamy dwie różne możliwości. W przypadku pierwszym, możemy stosować specjalne szampony ( fioletowe lub srebrne ), które sprawią, że odcień będzie chłodny i platynowy. Jeśli siwe włosy nam się nie podobają, możemy zdecydować się na ich farbowanie. Tutaj również należy wiedzieć, jak postępować, by nie uszkodzić włosów. O ile pofarbowanie włosów blond będzie dość prostym zabiegiem, to w przypadku brązu możemy mieć problem. Siwe włosy są zupełnie inne od pozostałych, mianowicie są bardziej suche i ich koloryzacja może przebiegać nieco inaczej niż w przypadku włosów kolorowych. Dlatego wielu stylistów swoim klientkom zaleca zrobienie pasemek na siwych włosach. To doskonały sposób, ponieważ położenie na nich innego odcienia będzie zamierzone, a nie wynikiem przypadku, który mógłby dać niekorzystnie wyglądający efekt. Pasemka na siwych włosach są najczęściej blond lub, jeśli występują na włosach naturalnie ciemnych, mają odcienie orzecha, miodowego czy złocistego brązu.

http://www.jami-jami.pl/

[Głosów:8    Średnia:2.8/5]