Paleta do makijażu

Palety do makijażu dają ogromną możliwość eksperymentowania z doborem kolorów. Możemy mieć odcienie sensu stricto na imprezę oraz wieczorową kolację z ukochanym. Możemy w niej mieć również takie cienie, które będziemy wykorzystywały w codziennym makijażu do pracy czy na niezobowiązujące wyjścia z przyjaciółmi. Palety do makijażu to duża swoboda korzystania. Ich kompaktowość i możliwość łatwego transportu w kosmetyczne powoduje, że co raz więcej osób decyduje się na ich zakup i posiadanie.
Jeszcze dekadę temu, tego typu produkty spotykane były w salonach kosmetycznych. Były wyrazem profesjonalizmu w makijażu. Dziś są powszechnością, i jak gdyby na wyciągnięcie ręki.
Wyróżniamy różnego rodzaju palety do makijażu:
• palety do makijażu oczu
• palety do makijażu ust
• palety do makijażu kości jarzmowych
• palety do makijażu kompleksowego
• palety w różnych kombinacjach(z cieniami i błyszczykami; z błyszczykami i różem, itp.)
Palety do makijażu oczu- palety do makijażu oczu składają się z różnych kosmetyków i akcesoriów. Można tutaj wyróżnić chociażby palety z cieniami do powiek, które w swym składzie mają: cienie, bazę, kredkę, wosk do brwi, pędzelki, pęsetę. Palety do makijażu oczu musimy dobierać wedle do swoich potrzeb, czyli do tego, jakie odcienie nam pasują, gdzie się wybieramy(na jaką okazję zamierzamy się nią malować), czy paletę będziemy używali wyłącznie my same, czy razem z siostrą tudzież koleżankami. Zwracajmy uwagę na to jaki rodzaj cieni znajduje się w palecie, ponieważ występuje ich wiele rodzajów; chociażby: cienie pudrowe prasowane, cienie pudrowe sypkie, cienie kremowe, cienie trwałe, cienie opalizujące, brokatowe, perłowe, metaliczne oraz matowe.
Palety do makijażu – składają się z przeróżnych kolorystyk zarówno szminek, jak i błyszczyków. Wyróżniamy błyszczyki i szminki: błyszczące, matowe oraz przezroczyste
Palety do makijażu kości jarzmowych- istnieje dość duże zróżnicowanie takich palet. Niektóre osoby używają róże do podkreślania kości jarzmowych, inni z kolei pudry brązujące. Oczywiście palety zawierają przeróżne odcienie zarówno różów, jak i pudrów brązujących.
Aby mieć wszystkie kosmetyki w jednym opakowaniu warto skusić się na palety. Możemy wybrać paletę do kompleksowego makijażu, gdzie znajdą się wszystkie produkty, bądź wyposażyć się w paletę z poszczególnymi kosmetykami do danej partii twarzy, czyli palety do ust, palety do makijażu oczu, itd. Wszystko zależy od tego jak często i intensywnie będziesz używała tego produktu. Jeśli sporadycznie się malujesz, a twoim jedynym kosmetykiem jest tusz do rzęs to zainwestuj w jedna konkretną paletę i ciesz się z niej przez długie lata.

http://www.englishmyway.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]