Najczęściej spotykana opryszczka to opryszczka na ustach. Wywołują ją wirusy HSV1 oraz HSV2 i dotyczą one opryszczki zwykłej lub opryszczki pospolitej. Każda osoba, u której pojawiła się opryszczka, pozostaje jej nosicielem. Dowiedz się, jak szybko pozbyć się opryszczki, czy pomogą tabletki na opryszczkę, a może maść na opryszczkę będzie lepszym rozwiązaniem?

Zakażenie opryszczką jest popularne na całym świecie. Wirusem HSV1 zarażamy się zazwyczaj w dzieciństwie, a HSV2 podczas kontaktów seksualnych. Dzieje się też tak, że opryszczka u danej osoby może rozwijać się bezobjawowo. Objawem takiej opryszczki są pęcherze, które są wypełnione treścią surowiczą, a potem zamienia się ona w wydzielinę ropną, która później się wysycha i przemienia się w strupek. Do leczenia służą np. tabletki powlekane Heviran.

Jak dochodzi do powstawania opryszczki?

Do pierwotnego zakażenia HSV1 dochodzi w dzieciństwie. Wirus, który dostał się do naszego organizmu, następnie wędruje do komórek nerwowych, a tam pozostaje w stanie uśpienia. Pod wpływem różnych czynników, jak stres, wyziębienie, przemęczenie, miesiączka albo osłabienie organizmu, dochodzi do jego uaktywnienia i powstania wykwitu. Jest to bolesna nadżerka, która utrudnia swobodne jedzenie, picie, a do tego jest mało estetyczna.

Opryszczka leczenie

Wiele osób z tym problemem zastanawia się, co na opryszczkę jest dobrym rozwiązaniem? Okazuje się, że jej leczenie polega na leczeniu miejscowym i ogólnym. Kiedy jest to opryszczka na ustach, to można zastosować maść na opryszczkę, która odkazi i osuszy zmienioną skórę. Trzeba pamiętać, że nie wolno stosować maści z antybiotykiem, chyba że towarzyszy temu zakażenie bakteryjne.

Szybciej działają leki, które podaje się doustnie. Leki szczególnie polecane są przy opryszczce nawrotowej i to głównie przy opryszczce narządów płciowych. Można również stosować witaminę B1 i B2.

Niestety opryszczka zazwyczaj pojawia się w najmniej spodziewanych momentach, dlatego warto wiedzieć, jak szybko pozbyć się opryszczki i co na opryszczkę pomoże najskuteczniej. W związku z tym warto mieć pod ręką maść albo tabletki na opryszczkę, które będzie można od razu zastosować, gdy tylko niechciany wykwit się pojawi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]