Olej - skrzynia biegów

Wielu kierowców zastanawia się jaki olej do skrzyni biegów wybrać? Skrzynia biegów to bardzo ważny element samochodu. Jeśli zaniedbamy wymianę oleju lub wlejemy niewłaściwy olej możemy uszkodzić elementy w skrzyni. Dlatego warto o to zadbać, ponieważ uszkodzenie skrzyni biegów wiąże się z dużymi kosztami, które ponosi właściciel auta.
Wiele kierowców myśli, że pierwszorzędnym elementem, na który powinni oni zwracać uwagę przy zakupie oleju jest jego lepkość, jednak tak nie jest. Lepkość jest ważna w doborze oleju do skrzyni, lecz nie jest ona najważniejszym elementem. Pamiętajmy, że producenci samochodów stworzyli własne normy. Określają one parametry olejów, które powinny się znaleźć w naszej skrzyni biegów. Możemy również znaleźć numer VIN samochodu. Dzięki niemu serwis może określić jaki olej dla danej skrzyni biegów będzie najlepszy oraz poda parę przykładów takich olejów.
Polecana jest wymiana oleju w serwisie, kupimy tam oryginalny, renomowany olej dobry dla naszej skrzyni biegów. Innym sposobem jest również kupienie zamiennika. Jednak oryginalny serwis to bardziej bezpieczniejszy zakup, ponieważ olej jest na pewno dobry dla naszej skrzyni. W przypadku zamiennika olej nie zawsze może być idealny dla twojej skrzyni biegów, jednak kosztuje to mniej pieniędzy.
Jak dobrać odpowiedni zamiennik? Warto przejrzeć typy olejów i katalogi producenta, który olej będzie pasował najbardziej. Gdy znajdziemy taki, który jest zgodny z zapotrzebowaniem naszej skrzyni, możemy śmiało go zakupić, ale pamiętajmy, że ten olej nie jest oryginalnym olejem serwisowanym.
Jeśli nie udaje Ci się znaleźć oleju dla Twojej skrzyni biegów w samochodzie oraz producent nie określił jaki olej najbardziej się nadaje wtedy najlepiej kupić olej z lepkością SAE i klasą API. Warto powiedzieć, że oleje z SAE i API od różnych producentów mogą się bardzo różnić. Warto jednak spróbować wyszukać właściwy olej. Skrzynia biegów jest ważnym elementem w samochodzie i jej koszty naprawy mogą być naprawdę duże. Dlatego warto zadbać o właściwy olej w niej.

http://www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPisanie pracy
Następny artykułJak przeprosić dziewczynę?