Odwiedzamy Wrocław z dzieckiem

Podróże z dzieckiem wcale nie muszą być uciążliwe i męczące. Być może wymagają trochę lepszego planowania, by zapewnić dziecku odpowiedni komfort w podroży i na miejscu, ale z pewnością jest to fajnym sposobem na spędzenie czasu całą rodziną. Trzeba tylko pamiętać, aby zapewnić atrakcje nie tylko sobie, ale także dziecku. Wówczas wszyscy będą zadowoleni ze wspólnej wycieczki.

Osobom, która była pomocna przy napisaniu artykułu o odwiedzaniu Wrocławia z dzieckiem jest Magda z firmy wynajmującej apartamenty w centrum Wrocławia Kings Apartment. Apartamenty w centrum Wrocławia to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi. Apartamenty dzięki doskonałemu położeniu, przestronnych wnętrzach oraz przydatnemu wyposażeniu (pralka, aneks kuchenny, itp.) są chętnie wybierane przez rodziców podróżujących do Wrocławia i nie tylko. 

Wrocław – propozycja na rodzinny wyjazd

Wrocław zachwycił już niejednego, bo bez wątpienia ma osobliwy urok. Zapewnia wiele atrakcji również dla najmłodszych turystów. Miasto – które ma najwięcej mostów w Polsce, leży nad piękną rzeką Odrą i ma w swoim obrębie 12 wysp, cudowne zoo oraz krasnoludki, poza tym słynny Teatr Lalek oraz wiele, wiele innych atrakcji – z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagające i żądne przygód dzieci.

Wrocławskie zoo

Ogród zoologiczny jest chętnie odwiedzany nie tylko przez dzieci, ale także przez osoby dorosłe. Wśród atrakcji wrocławskiego zoo można wymienić na przykład:

– Afrykarium to oceanarium, w którym prezentowana jest wodna i lądowa fauna Afryki, z blisko 200 gatunkami zwierząt (jak na przykład: hipopotamy, pingwiny, manaty, antylopy czy rekiny) oraz choćby piękną rafą Morza Czerwonego;.
– Odrarium – dające możliwość poznania fauny i flory występującej w rzece Odrze i jej dolinie;
– Pawilon Madagaskaru, którego mieszkańcami są lemury;
– Pawilon Terai z nosorożcami;
– Fokarium, umożliwiające podwodne podglądanie jego lokatorów.

Na wizytę we wrocławskim zoo można spokojnie przeznaczyć jeden dzień. W ogrodzie znajduje się kilka punktów gastronomicznych, więc jest gdzie zjeść posiłek oraz odpocząć. Ponadto do dyspozycji najmłodszych jest plac zabaw oraz park linowy. Poza tym ciekawą atrakcją dla dzieci są pokazy karmienia zwierząt.

Wrocławskie Krasnale

Podążanie szlakami krasnali to idealny i bardzo atrakcyjny dla dzieci sposób zwiedzania miasta. Jest wiele map, również darmowych, w których zaznaczona jest lokalizacja wszystkich krasnali z ich krótką notką historyczną. Ich odnalezienie jest więc łatwiejsze i pozwala lepiej ich poznać. Zwłaszcza, że krasnali, rozmieszczonych w różnych częściach Wrocławia, jest już około 300 i wciąż przybywa. Ciekawa alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania, dająca niezapomniane wspomnienia.

Teatr Lalek

Idealne miejsce dla dzieci w każdym wieku. W repertuarze teatru znajdują się spektakle z ulubionymi przez dzieci bohaterami (np. Czerwony Kapturek), ale również przedstawienia operujące łagodnymi dźwiękami, kolorami i kształtami, dedykowane nawet kilkumiesięcznym maluszkom oraz spektakle dla młodzieży i dorosłych.

Noclegi dla rodzin

Wrocław jest bardzo dobrze zorganizowany także pod względem noclegowym oferując bardzo przystępne ceny. Jeżeli szukacie Państwo apartamentów w centrum Wrocławia to oferta Kings Apartment jest idealnym rozwiązaniem. Szczególnie dla rodzin polecane są apartamenty, które są jak mieszkania z niezbędnym wyposażeniem. Bez problemu można więc przygotować posiłki, zrobić pranie a później je wyprasować. Są bardzo wygodne i swobodne. A co ważne nawet w centrum Wrocławia można wynająć apartament w atrakcyjnej cenie niejednokrotnie niższej niż w hotelu! Zapraszamy rodziny do Wrocławia! 

[Głosów:1    Średnia:5/5]