Oczyszczacze powietrza Toshiba wkraczają do Polski

Firma Toshiba stworzyła 4 różne modele oczyszczaczy powietrza. Różnią się one między sobą przede wszystkim wydajnością (przepływ powietrza na godzinę), a w związku z tym powierzchnią, którą są w stanie skutecznie obsłużyć. Na pierwszy rzut oka widać też znaczne różnice w wyglądzie, choć ogólnie każde z urządzeń cechuje się minimalistycznym, gustownym designem. To co je łączy to rodzaj i klasa wykorzystanych filtrów (węgiel aktywny i HEPA o skuteczności 99,9%), choć ich wielkość i kształt może się od siebie różnić. Każdy oczyszczacz powietrza Toshiba posiada funkcję jonizacji, która dodatkowo wspomaga cały proces filtracji.

Wszystkie oczyszczacze są dostępne na stronie: https://goodair.pl/oczyszczacze-powietrza-toshiba

Toshiba CAF-X33XPL

Toshiba CAF-X33XPL jest bardzo tania jak na oczyszczacz o tak wysokiej skuteczności (99%), w dodatku z funkcją jonizacji. Żeby móc zaoferować cenę, która nie przekracza 500 zł, została ona maksymalnie uproszczona pod kątem dodatkowych opcji i elektroniki. Nie posiada czujników, więc nie informuje nas o jakości powietrza ani nie jest w stanie pracować w trybie automatycznym. Nie wpływa to jednak negatywnie na samą skuteczność filtracji (sens oczyszczacza pełni filtr HEPA i węgiel aktywny, a nie czujniki). Pomimo prostoty posiada jednak dwa udogodnienia – timer i blokadę rodzicielską, którą docenią szczególnie rodzice z małym dzieckiem. Ze względu na wydajność równą 200 m3/h sprawdzi się w pomieszczeniach do 26 m2.

Toshiba CAF-X50XPL

Toshiba X50XPL

Oczyszczacz Toshiba CAF-X50XPL to drugi co do wielkości obsługiwanej powierzchni model Toshiby – przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach do 40 m2 (wydajność 300 m3/h). Jest niewiele droższy (749 zł) od swojej młodszej siostry, Toshiby X33XPL, ale posiada dużo więcej funkcji ułatwiających użytkowanie, takich jak czujniki (PM2.5, gazu i światła), tryb automatyczny i wskaźnik jakości powietrza. On również wykorzystuje jeden filtr, będący połączeniem węgla aktywnego i HEPA oraz generator produkujący jony ujemne. O konieczności wymiany lub wyczyszczenia filtra powietrza informuje nas wskaźnik na panelu sterowania.

Toshiba CAF-X83XPL

Tak samo jak model CAF-X50XPL, również oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL wyposażony został w generator jonów ujemnych, 3 czujniki (PM2.5, gazu i światła), tryb automatyczny, nocny, tryby manualne, blokadę rodzicielską, timer i wskaźnik jakości powietrza. Ciężko zarzucić mu jakiekolwiek braki. Wyświetlacz został dużo bardziej rozbudowany, wzbogacono go o wskaźnik numeryczny i dodatkowe diody, które dużo lepiej informują nas o jakości powietrza w otoczeniu oraz wybranych ustawieniach urządzenia. Pomimo dużej wielkości i wydajności oczyszczacz ten pracuje znacznie ciszej niż jego poprzednicy – w trybie niskim emituje tylko 22 dB dźwięku, więc w ciągu dnia będzie praktycznie niesłyszalny. To model, który sprawdzi się nie tylko w dużych mieszkaniach, ale również biurach typu open space, salach konferencyjnych i przedszkolach. Cena tego urządzenia wynosi w przybliżeniu 1400 zł.

Toshiba CAF-X116XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL to największy, najwydajniejszy, najbardziej rozbudowany i – paradoksalnie – najcichszy ze wszystkich modeli tej marki. Jego cena też jest najwyższa (1699 zł), ale wciąż nie tak wysoka, jak w przypadku modeli o podobnej wydajności innych firm. Ze względu na bardzo duży przepływ powietrza na poziomie 700 m3/h, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach nawet do 93 m2, a pracując na najniższych obrotach nie będzie emitować więcej niż 21 dB dźwięku. Aby możliwe było skuteczne usuwanie zanieczyszczeń na tak dużej powierzchni, model X116 nie tylko zaciąga powietrze dwoma wlotami bocznymi, ale wykorzystuje aż dwa komplety filtrów. Każdy z kompletów składa się z filtra wstępnego (który w tym przypadku nie stanowi części obudowy jak w innych oczyszczaczach, ale jest samodzielną ramką z gęstą siateczką) oraz filtra złożonego, w którego skład wchodzi węgiel aktywny, HEPA i dwie warstwy PET. Ulepszony został również jonizator, który produkuje nie tylko jony naładowane ujemnie, ale również dodatnio. W ten sposób poza usuwaniem z otoczenia patogenów zajmuje się też utrzymaniem równowagi kationowo-anionowej otoczenia, a co za tym idzie – poprawą naszego samopoczucia i koncentracji.

Podsumowanie

Japońska marka Toshiba, podczas projektowania swojej pierwszej linii oczyszczaczy powietrza, zadbała o różnorodność funkcji, wielkości i cen poszczególnych modeli. Z tego powodu wybór urządzenia odpowiedniego do naszych potrzeb nie będzie trudny. Jednak niezależnie od tego, który z oczyszczaczy wybierzemy, warto zakupić go u jednego z autoryzowanych dystrybutorów, takich jak sklep internetowy GoodAIR.pl. Dzięki temu możemy być pewni, że urządzenie pochodzi ze sprawdzonego źródła, jest zgodne z deklaracją producenta i posiada aktualną gwarancję. Autoryzowany dystrybutor pomoże nam też wybrać konkretnie ten model, który będzie dla nas odpowiedni.

Materiał powstał we współpracy ze sklepem goodair.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]