Nowy Wiśnicz jest jednym z tych miasteczek, które zachwycają już samym swym położeniem. Pogórze Wielickie to obszar wyjątkowo atrakcyjny pod względem widokowym, zaś najlepszym potwierdzeniem tego może być istnienie na jego obszarze parku krajobrazowego. Sam Nowy Wiśnicz jest chętnie odwiedzany Ne tylko ze względu na uroczą okolicę, ale na położenie w pobliżu tak popularnej wśród turystów Bochni.
Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Nowym Wiśniczu? Co warto tu zobaczyć?
Największą atrakcją miasteczka jest widoczny z daleka, górujący nad miastem zamek. Ta ciekawa budowla należała niegdyś do Kmitów oraz do Potockich, jednak jej najbardziej znanymi właścicielami byli Lubomirscy. To oni uczynili z gotyckiego zamczyska wspaniałą, renesansową rezydencję otoczoną imponującymi fortyfikacjami bastionowymi. Dziś zamek ten jest siedziba muzeum, zaś z możliwości zwiedzenia jego wnętrz bardzo chętnie korzystają zaglądający do Wiśnicza turyści. Innym ciekawym obiektem jest dawny klasztor, służący obecnie jako więzienie. Ta budowla, jak podają legendy, miała być połączona z zamkiem podziemnym tunelem.
Nowy Wiśnicz to miasto, w którym warto zobaczyć dwa ciekawe muzea. Jedno mieści się w dworku o nazwie Koryznówka, a można w nim zobaczyć szereg ciekawych pamiątek po Janie Matejce. Drugie muzeum znajduje się przy drodze łączącej rynek z zamkiem. To Muzeum Ziemi Wiśnickiej, w którym prezentowane są najcenniejsze pamiątki związane z historią miasta.

http://www.dlaturysty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]