Gruntowne porządki są niemal narodową tradycją w Polsce, przynajmniej dwa razy w roku – na wiosnę, w okresie poprzedzającym Wielkanoc i oczywiście grudniowe porządki świąteczne, tuż przed Bożym Narodzeniem. Sprzątanie domu jest czasochłonnym i wymagającym zajęciem. W natłoku różnych zadań i spraw do załatwienia pod koniec roku, porządki przedświąteczne powinny być starannie zaplanowane. Unikniemy wówczas niepotrzebnego stresu i – co najważniejsze – zdążymy ze wszystkim na czas.

Do niedawna obowiązek gruntownego wysprzątania domu spoczywał tylko na barkach domowników i zajmował im niebagatelną ilość czasu. Teraz, jeżeli ilość obowiązków znacząco przekracza nasze możliwości, mamy w zasięgu ręki szereg rozwiązań, by sobie pomóc lub po prostu scedować porządki świąteczne na innych. Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń przyspieszających sprzątanie domu lub wynajęcie firmy sprzątającej są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich zapracowanych, nielubiących przedświątecznych porządków lub po prostu dla tych osób, które chcą szybko i profesjonalnie zamknąć temat porządków i spokojnie, w porządnie wysprzątanym domu oczekiwać na nadejście Świąt, zajmując się wyłącznie przyjemnościami, na przykład kupowaniem prezentów przez Internet J

Sprzątanie domu we własnym zakresie – jak sobie ułatwić sprawę?

Zapewne większość osób ma swoje sprawdzone sposoby na usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń, zwłaszcza tych gromadzących się przez dłuższy czas. Część prac, niestety, wymaga mrówczej cierpliwości i mozolnej pracy, jak choćby czyszczenie fug czy zakamarków w okiennych ramach. Nowoczesne urządzenia mogą nam w tym trochę pomóc…

  • Mop parowy – to szybki i przyjazny alergikom pomocnik, który zazwyczaj ma zdejmowany zbiornik z wodą i najrozmaitszymi końcówkami umożliwiającymi skuteczne umycie najtrudniejszych miejsc przy pomocy gorącej pary. Takie sprzątanie domu czyni go niemal sterylnym.
  • Roboty myjące okna – stosunkowo niedługo istniejące na rynku urządzenia (w tej chwili głównie na wyposażeniu firm sprzątających), które utrzymują się na powierzchni szyby przy pomocy podciśnienia i przesuwając się metodycznie po całym oknie, skutecznie myją jego powierzchnię. Ich wadą jest dość wysoka cena w stosunku do innych urządzeń.
  • Odkurzacze wodne i piorące – usuwają zabrudzenia lepiej niż tradycyjne i są przyjazne dla alergików, jednak w przypadku świątecznych porządków, kiedy liczy się czas, sprzątanie nimi zabierze go więcej – taki sprzęt wymaga bowiem starannego umycia i osuszenia części odkurzacza, aby uniknąć rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. Ich wadą są również duże gabaryty i konieczność dokupienia środków chemicznych w przypadku odkurzacza piorącego. Bardzo dobrze za to sprawdzą się w domach, w których wyposażeniu jest dużo tkanin i tapicerki, a w sytuacji, kiedy mieszkańcy cierpią na alergię – mogą okazać się niezastąpione.

Świąteczne SOS – firma sprzątająca

Korzystanie z usług serwisów sprzątających przestaje powoli być domeną firm. Coraz częściej decydujemy się na profesjonalną pomoc także w domu i to nie tylko w okresie przedświątecznym. Zakres usług oferowanych przez tego typu firmy sprzątające jest już bardzo szeroki i dopasowany do potrzeb większości klientów.

  • Zakres usług. Firma sprzątająca może wykonać nam kompleksowe sprzątanie domu, mieszkania, sprzątanie pomieszczeń po remoncie lub na przykład wyczyścić tylko pojedyncze elementy (mycie okien, czyszczenie dywanów, pranie tapicerki na kanapach…). Zadba również, jeśli jest taka potrzeba, o otoczenie domu.
  • Jak znaleźć firmę sprzątająca? Możemy wesprzeć się opinią znajomych, którzy korzystają z tego typu usług lub na przykład przejrzeć oferty na stronie https://oferia.pl/wykonawcy/prace-domowe/sprzatanie-czyszczenie. Tam znajdziemy nie tylko konkretne firmy ze swojej okolicy, ale mamy również możliwość porównania ich usług.
  • Ile kosztuje sprzątanie domu? Jednoznaczna odpowiedź jest trudna, ponieważ ceny zależą od lokalizacji, zakresu porządków i tego, czy jest to usługa jednorazowa czy decydujemy się na dłuższą współpracę z daną firmą sprzątającą. Zazwyczaj stawki ustalane są za godzinę pracy (częściej) lub liczone od jednego metra kwdratowego sprzątanej powierzchni. Koszt godziny sprzątania domu zaczyna się już od 25 zł. Mycie okien, piekarnika, lodówki i inne specjalne życzenia wyceniane są indywidualnie. Ceny są również zazwyczaj niższe przy stałej współpracy z jedną firmą.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]