Nauka przez zabawę? Tylko ze Squla!

Spragnione wiedzy i informacji na temat świata dzieci trudno zatrzymać w szkolnych ławkach. I ciężko się temu dziwić – mają przecież tyle energii. Najmłodszym najlepiej jest uczyć się przez zabawę, która absorbuje ich uwagę, zaciekawia, a przy okazji sprawia, że stają się coraz bardziej świadomi otoczenia i siebie. Współczesne dzieci niemalże „rodzą się” z komputerami w dłoniach i trudno im się od nich oderwać. To „nierozerwalną” więź można wykorzystać również na ich korzyść, np. za pośrednictwem platformy Squla.

Czym jest Squla?

Squla.pl to interaktywna platforma edukacyjna, która poprzez zgromadzone na niej quiz, misje i zadania o różnym stopniu trudności – dostosowanym do wieku – przeprowadza dziecko przez kolejne zagadnienia związane z otaczającym nas światem.

Kolorowa i bajkowa oprawa portalu przyciągnie uwagę najmłodszych i zachęci ich do korzystania z serwisu, a zadania, które dla nich przygotowali specjaliści ze Squal zatrzymają maluchy na dłużej.

Dla kogo jest Squla?

Squla przeznaczona jest dla dzieci w różnym wieku. Zabawę z nią mogą rozpocząć już przedszkolaki, a może być ona kontynuowana aż do końca podstawówki (w systemie sześcioklasowym). Platforma służyć może nie tylko do poznawania nowych zagadnień związanych z nauką, ale również służyć jako miejsce do utrwalenia i głębszego zrozumienia wiedzy, którą dzieci omawiały już – wraz ze swoim nauczycielem – w szkole.

Interaktywne zadania obejmują tematy ze wszystkich przedmiotów, które dzieci uczą się w szkole. I mogą być stosowane bez obaw o podstawy systemowe, gdyż zgodne są z aktualnym programem nauczania wg MEN.

Również w szkole

Squla to propozycja nie tylko dla samodzielnego utrwalania wiedzy w domu, ale również jako pomoc naukowa dla nauczycieli. Platforma może pomóc nauczycielom dobierać odpowiedni dla dzieci program, a także monitorować pracę uczniów. Jej użytkowanie jej dla szkół całkowicie darmowe.

Squla to rozwiązanie, które z pewnością zachwyci każde dziecko – zastosowany w niej schemat daje dodatkową możliwość do zabawy każdego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]