Każdemu z nas lub bliskiej nam osobie przydarzyć się może udar mózgu i powinniśmy wiedzieć, jak sobie z nim poradzić i jak go rozpoznać. Udar mózgu spowodowany jest problem z krążeniem w naszym mózgu i jest on bardzo niebezpieczny. Wywołać go może bardzo wiele różnych czynników. Jeśli podejrzewamy udar mózgu, to niezwłocznie powinniśmy zadzwonić po pomoc lub udać się do szpitala. Tylko tam po podaniu odpowiednich leków i kontroli będą mogli nam skutecznie i co ważne szybko pomóc. Udar mózgu niesie za sobą poważne konsekwencje i niestety nie wszystkie z nich mogą być odwracalne. Głównie pojawić się mogą niedowłady, problemy z mówieniem.
Osteoporoza głównie pojawia się u osób starszych. Polega ona na powstających odwapnieniach w naszych kościach i postępuje ona ze względu na wiek. Osteoporoza może u nas powodować spadek wzrostu, częstsze złamania, ponieważ nasze kości są osłabione. Powinniśmy dbać o siebie przez całe życie i zapobiegać tej chorobie. Głównie wskazany jest tutaj ruch i sport oraz odpowiednia dieta. Ważna jest witamina D, wapń, magnez oraz witamina K i C.
Endoskopia jest to badanie, które pozwala nam na pobranie materiału z naszego ciała do badań lub na przeprowadzenie u nas zabiegu. Jest ono nieinwazyjne i polega na wprowadzeniu do naszego ciała endoskopu, czyli sondy. Mamy kilka rodzajów endoskopii i na przykład jest to artroskopia, gastroskopia, bronchoskopia. Endoskopia głównie wykorzystywana jest w ortopedii, laryngologii oraz w diagnozowaniu chorób układu pokarmowego.

http://www.derm-art.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]