Najmodniejsze kolory 2017 w modzie ślubnej

Choć rok 2017 ledwo co się zaczął, już teraz można pokusić się o zestawienie najmodniejszych kolorów, które prawdopodobnie zdominują ślubną modę w tym sezonie. Rewolucji nie ma – wciąż dominować będą stonowane kolory, choć w tym sezonie zrobi się nieco odważniej.

Prawdziwym hitem minionego sezonu był, oczywiście, róż. Również i w tym roku będzie on wiódł prym w ślubnych aranżacjach, jednak da się tu zauważyć subtelną różnicę w porównaniu do zeszłorocznych trendów. Standardowy róż 2017 będzie bowiem nieco delikatniejszy, jaśniejszy. Sztandarowy przykład stanowi tu „Pantone Pale Dogwood”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza jasny dereń; jest to bardzo spokojny odcień z palety pasteli. Może być on wspaniałą inspiracją dla sukni ślubnej oraz dodatków do niej, takich jak biżuteria. Ponadto różowe buty ślubne to klasyka, na którą warto postawić zawsze.

Drugim odcieniem różu, o którym warto – ba! – trzeba wspomnieć, jest robiący zawrotną karierę „Pantone Pink Yarrow”. Propozycja bardzo śmiała, można by wręcz powiedzieć „drapieżna”, jednak trzeba przyznać, że przy odpowiednim użyciu może stanowić świetny element dopełniający idealną aranżację. Ze względu na swoją przebojowość, polecamy użyć go głównie przy chęci zaakcentowania detali, a nie jako kolor przewodni.

Brąz w odcieniu orzecha laskowego to nowość w takim zestawieniu. Choć spokojny, stonowany, wydaje się być na tle innych propozycji niezwykle odważny. Łączy ze sobą nowoczesność z dostojnością i tradycją. „Pantone Hazelnut” nadaje się szczególnie na dodatki do sukni ślubnej, takie jak biżuteria i buty. Mężczyźni bez obaw mogą wybrać w tym roku marynarkę lub krawat o tym właśnie kolorze.

Zieleń w stylu „Pantone Kale” to propozycja dla osób, które cenią witalność i żywość. Przywodzi na myśl kolory silnych roślin – i takie jest właśnie jej przesłanie. Idealnie pasuje do dodatków i wszelkiego rodzaju kompozycji. W zestawieniu z innym, łagodniejszym kolorem, sprawdzi się świetnie jako element wystroju sali weselnej czy kościoła.

I „last but not least”, pojawia się w zestawieniu kolor błękitny. Konkretnie w odcieniu „Pantone Lapis Blue”, stanowiącym idealne rozwiązanie dla dodatków takich jak bukiet ślubny i biżuteria. Odważniejsi mogą wybrać go również jako motyw przewodni całego wesela. Wzbudza pewność siebie i zdecydowanie, co niewątpliwie przyda się każdemu w tym wyjątkowym dniu.

Inne kolory, które mają dużą szansę na zdominowanie nadchodzącego sezonu, znajdziesz w internecie. Zanim jednak rozpoczniesz dalsze poszukiwania, musisz pamiętać, że niezależnie od tego na jaki kolor postawisz przy swojej ceremonii, powinnaś zadbać o to, żeby podobał się on przede wszystkim Tobie i Twój charakter i dążenia odzwierciedlał. Ślub to wyjątkowa okazja do podkreślenia i pokazania wszystkim tego kim tak naprawdę jesteśmy. Nie warto więc skupiać się na wybieraniu kolorów czy motywów przewodnich pod naciskiem poradników i różnych zestawień. Niech stanowią one inspirację i zbiór wskazówek, ale niech nie podejmują za Ciebie decyzji.

Źródło: Yes I Do – Buty ślubne Warszawa

[Głosów:1    Średnia:5/5]