Najlepszy tablet dla dziecka

Umiejętność obsługi elektroniki jest bardzo istotna w dzisiejszych czasach, dlatego warto pielęgnować w maluchu zdolność szybkiego uczenia się. Tablet to sprzęt, który umożliwi to twojemu dziecku. Jaki wybrać, by zniósł bez szwanku żywy charakter malucha i wszystkie pomysły, które mogą przyjść mu do głowy? Podpowiadamy!

Tablet dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dzieci szybko przyswajają wiedzę i niejednokrotnie zaskakują opiekunów swoimispostrzeżeniami. Nawet kilkulatek jest w stanie intuicyjnie opanować obsługę urządzenia, nawet jeśli jeszcze nie umie czytać. Wystarczy pokazać mu podstawowe komendy i funkcje, by  nauczył się korzystania z tabletu. Jest to różnież dobre rozwiązanie dla starszych dzieci, ponieważ sprzęt ten może zapewnić im dostęp do dodatkowych materiałów edukacyjnych.

Chcąc kupić dobry tablet dla dziecka, zwróć uwagę na podstawowe parametry urządzenia i dostosuj je do wieku malcha. To ważne, ponieważ dzieci często testują różnego rodzaju sprzęty pod kątem ich wytrzymałości fizycznej – i to z wyjątkową fantazją. Zacznij więc od sprawdzenia jakości wykonania sprzętu, który wpadł ci w oko. Ekran powinien być mocny, a obudowa solidna i twarda. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/elektronika/tablety.

Kolejnym istotnym elementem jest rozmiar urządzenia. Tablet dla dziecka powinien wygodnie mieścić się w jego rękach, by mógł oglądać na nim bajki podczas długiej podróży, lub grać w proste gry edukacyjne w domu lub szkole. Optymalną wielkością, by móc komfortowo wykonywać wspomniane czynności, będzie ok. 8 cali i rozdzielczość 1024 x 600.

Kolejnymi istotnymi cechami urządzenia jest czas jego pracy na jednym ładowaniu, by dziecko mogło swobodnie uczyć się lub oglądać bajki podczas długich godzin w samochodzie czy samolocie. Zadbaj więc o dobrą żywotność baterii lub pomyśl o zakupie powerbanku –najlepiej zaś o b tych rozwiązaniach.  Warto też sprawdzić czy urządzenie ma filtr niebieskiego światła, który chroni oczy dziecka oraz możliwość założenia blokady rodzicielskiej, dzięki której będziesz mógł kontrolować treści wyświetlane przez malucha.

Reszta parametrów nie musi być najwyższa pod względem stopnia zaawansowania, ponieważ pierwszy tablet dziecka jest mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne – bardzo dobrze wyposażony model będzie droższy. Wybierz więc przystępne cenowo urządzenie, by sprawdzić jak maluch sobie z nim radzi, aby nie ponieść wielkich strat przy jego ewentualnym zepsuciu. Jeżeli twoje dziecko będzie świetnie sobie radzić, możecie wspólnie wybrać wymarzony model.

Jaki tablet dla dziecka będzie najbardziej wytrzymały?

Tablet dla dziecka powinien być wytrzymały i praktyczny. Czy można osiągnąć ten efekt w zadowalającej cenie? Jak najbardziej! Wybierając urządzenie, kup to z możliwie jak najgrubszą obudową; dobrze sprawdzi się też metalowa, a unikać należy tych szklanych. Kwestia grubości dotyczy także ekranu – powinien być grubszy, by był bardziej odporny na stłuczenia.

Aby sprzęt mógł służyć dziecku długo i bezawaryjnie, warto zadbać o dodatkowe akcesoria wspomagające bezpieczeństwo urządzenia. Mowa o nakładkach na ekran (takich jak np. szkło hartowane) i pokrowce książkowe lub typu „plecki”, które dostępne są w wielu kolorowych wzorach, co na pewno spodoba się twojemu maluchowi. Te niepozorne gadżety mogą uchronić urządzenie przed stłuczeniem i zarysowaniem, odpowiednio je amortyzując.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]