Święta to czas, który odmienia nasze serca i umysły. Zmiany te widać również w metamorfozie wnętrza. Dekoracje świąteczne nie muszą kojarzyć się z kiczem – mogą zaskakiwać pomysłowością, niebanalnością i ciepłem. Jak zaaranżować dom na święta, aby zarówno domownicy, jak i goście czuli się w nim dobrze?

Nietuzinkowe ozdoby świąteczne w studenckiej kawalerce

Studenci nie mają zbyt wiele czasu na urządzanie wnętrza wokół siebie. Większość dnia dzielą pomiędzy uczelnię, naukę i imprezowanie. Święta to czas, kiedy wynajmowane pokoje i akademiki pustoszeją, a ich lokatorzy powracają do rodzinnych miast i wsi, aby ten wyjątkowy czas spędzić z najbliższymi. O elegancki wystrój świątecznego stołu i salonu dbają wtedy rodzice.

Aby poczuć magię świąt w swoim mieszkaniu, a zarazem nie zbankrutować, warto sięgnąć po kreatywne i niedrogie ozdoby. Ciekawym pomysłem jest skonstruowanie własnego drzewka bożonarodzeniowego na jednej ze ścian pokoju. Dekoracja składa się z drewienek w naturalnej kolorystyce, które są przybite za pomocą gwoździków do ściany. Na tak ułożoną konstrukcję kładzie się lampki choinkowe i kilka słomianych ozdób. Nowoczesna choinka, której nie trzeba podlewać, jest już gotowa.

Dostojny salon świąteczny w wielopokoleniowym domu

Aby odciążyć nieco domowy budżet – i tak już napięty do granic możliwości w okresie przedświątecznym – warto zaopatrzyć się w sztuczne drzewko. Odpowiednio przechowywane, będzie prezentować się dobrze niezależnie od tego, czy upłynie rok, dwa czy cztery od jego zakupu. Współcześnie sprzedawane modele są starannie wykonane i nie do odróżnienia – trzeba naprawdę długo się im przypatrywać, aby poznać, że nie są one żywe. Duży wybór eleganckich drzewek świątecznych można znaleźć w sklepie internetowym www.e-choinki.pl. Szczególnie do dużych, okazałych i wysokich pomieszczeń pięknie będzie wyglądać choinka o wysokości 2,45 metra. Postawiona w reprezentacyjnym miejscu salonu, na przykład przy kominku, będzie wspaniałą ozdobą i akcentem w domu, w którym spotka się kilka pokoleń, od prawnuków po seniorów rodu.

Jaką choinkę wybrać do wnętrz w stylu skandynawskim lub rustykalnym?

Każda choinka, zarówno ta żywa, jak i świeża, domaga się odpowiednich dekoracji. Do wnętrz w stylu rustykalnym czy skandynawskim dobrze będą prezentować się choinki wstawione do jutowych worków lub owinięte naturalnym płótnem. Warto ozdobić drzewko świąteczne subtelnymi, słomianymi dekoracjami i papierowymi zabawkami, które nadadzą choince wyjątkowy klimat. Równie ładnie będzie wyglądać choinka utrzymana w odcieniu bieli i srebra, skrząca się subtelnym blaskiem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]