Nadszedł etap w życiu, że w twojej głowie pojawia się myśl o stabilizacji, zwyczajnie zaczynasz marzyć o własnym kącie. Czas na pierwsze własne mieszkanie. Zaczynasz sprawdzać oferty developerów czy orientować się w wyborze mieszkań na rynku wtórnym. Nawet jesteś w stanie wybrać lokum, które spełniałoby twoje oczekiwania, ale pojawia się problem. Niestety nie dysponujesz wystarczającymi środkami finansowymi by spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu.
Nie jesteś jednak w sytuacji bez wyjścia. Jeżeli pracujesz, posiadasz w miarę dobre dochody, które pozwolą Ci spłacać w przyszłości raty, możesz udać się do banku z wnioskiem o kredyt hipoteczny. O kredyt mieszkaniowy możesz wnioskować sam bądź z drugą osobą. Kredyt hipoteczny jest udzielany w oparciu o analizę zatrudnienia, czas trwania umowy kredytowej, wartości nieruchomości, która ma być zakupiona na ów kredyt czy waluty w jakiej ma zostać wypłacony. Gdy bank przeanalizuje twój wniosek to dostaniesz odpowiedź i jeśli będzie ona pozytywna to bank sfinansuje zakup nieruchomości a ciebie zobowiąże do spłaty zadłużenia w ratach rozłożonych w czasie trwania umowy z bankiem. Kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają chcą mieszkać „na swoim” i mają możliwości regulacji miesięcznych rat.
Jednak każdą decyzję należy dobrze przemyśleć i przeanalizować. Watro przyjrzeć się plusom i minusom, a nawet skorzystać z pomocy doradców kredytowych, gdyż kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie.

http://dominikum.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]