Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria dla niemowlaka?

Przygotowywanie wyprawki dla dziecka jest bardzo absorbujące, zarówno dla rodziców, jak i najbliższej rodziny oraz znajomych. Do czego przykładać największą wagę wybierając akcesoria i ubranka dla maluszka?

Po pierwsze: certyfikaty

W La Millou przykłada się wagę do materiałów, z których wykonany jest dany produkt. Po prostu, żeby dany przedmiot był bezpieczny dla maluszka, to jego składowe też muszą spełniać wszystkie normy.

Rodzice powinni zwrócić uwagę na to, czy dany produkt tekstylny ma certyfikat OEKO-TEX 100 klasy I. Jego przyznanie oznacza, że tkaniny, z których powstał kocyk, ubranko lub zabawka, wolne są od formaldehydu. Substancja ta jest stosowana do odkażania tekstyliów. Formaldehyd podrażnia jednak delikatną skórę maluszka i może być przyczyną problemów skórnych w przyszłości.

Ten sam certyfikat odnosi się do jakości nadruku na danej tkaninie. Oznacza to, że aplikacja wykonana jest w sposób trwały. Kolorowy nadruk jest również bezpieczny dla dziecka ze względu na użyte materiały.

Inną normą, na którą należy zwrócić uwagę, jest Non Toxic PBA. Odnosi się ona do plastikowych elementów przedmiotów. A dokładniej oznacza, że elementy te są pozbawione bisfenolu A (PBA). badania wykazują, że związek ten ma fatalny wpływ na zdrowie. Bisfenol A oddziałuje na układ hormonalny, może powodować niepłodność, a także raka. U dzieci natomiast może być przyczyną astmy.

Po drugie: staranność wykonania

Przyznajemy jednak, że same certyfikaty nie czynią jeszcze przedmiotu bezpiecznym dla maluszka. Dlatego La Millou stawia również na wypróbowane w praktyce projekty, a także ich trwałość. Co to oznacza? Że sam kształt zabawki nie stwarza zagrożenia dla dziecka, jest mu przyjazny. Przykładowo zamki wszyte są ukrywane pod listwą, aby maluszek się nie zranił metalowymi elementami.

Bardzo ważne dla nas jest staranne wykonanie. Wszystkie tekstylia ze strony http://lamilloudladzieci.pl/ są wykonane ręcznie. Dzięki temu rodzice mają pewność, że kupują produkty najwyższej jakości. Poszczególne elementy nie ulegną zatem rozdarciu, a kocyki i inne akcesoria można spokojnie prać w pralce.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że takie działanie marki stawia ją w gronie firm odpowiedzialnych społecznie. Przy wykonywaniu produktów nie pracują dzieci, nie wyzyskuje się szwaczek z krajów biedniejszych. Kocyki, maty i inne akcesoria są wykonywane w Polsce. To istotna informacja dla osób, które cenią sobie patriotyzm gospodarczy.

Po trzecie: wygląd

Wybierając wyprawkę dla dziecka nie można zapomnieć o estetyce. Ważne jest to, aby sprzyjała ona rozwojowi dziecka, a także była przyjazna dla oka rodzica. La Millou proponuje akcesoria w pastelowej kolorystyce z wzorzystymi nadrukami. Dostępne różnorodne kolekcje sprawiają, że każdy znajdzie coś w swoim guście.

Warto wspomnieć, że niektóre z proponowanych serii są firmowane przez znane aktorki i jednocześnie mamy. W wyniku współpracy powstały kolekcje:

  • Księżycowa oraz Maggie Rose Magdaleny Różczki,
  • Ptasie Radio i Skulls Anny Muchy,
  • Feerie Katarzyny Zielińskiej.

Dwie pierwsze to przede wszystkim akcesoria dla dzieci: zarówno te do dziecięcego pokoju, jak kocyki i inne tekstylia. Katarzyna Zielińska skupiła się natomiast na mamach i stworzyła serię pięknych oraz praktycznych torebek (wraz z akcesoriami do nich).

Współpracę z marką podjęły również dwie autorki blogów paretingowych: Mommy Draws oraz Wikilistka. Kolekcje blogerskie powstały w ramach konkursu „Blogerzy projektują dla La Millou”. Zaprojektowane przedmioty to przede wszystkim zestawy tekstylne, czyli kocyki wraz z poduszkami.

Najważniejsze na końcu dwa “p”: potrzeba i praktyczność

Na samej górze wyboru wyprawki dla dziecka powinny stać potrzeby: zarówno maluszka, jak i rodziców. Na początku powinno się zatem określić, jakie akcesoria będą nam potrzebne i w jakich ilościach. Taką listę warto skonsultować z osobami, które już są rodzicami i mamy zaufanie do ich osądu.

Duży nacisk powinien być położony również na praktyczność akcesoriów. Nie jest tajemnicą, że dziecko nie jest sterylne i na przykład czasem ulewa. Przedmioty powinny być zatem tak wykonane, aby była możliwość ich prania w pralce.

Kompletując wyprawkę warto przyjrzeć się ofercie La Millou, ponieważ znajdziemy tam przedmioty bezpieczne dla maluszka, a także piękne i starannie wykonane. To zaś przekłada się na ich praktyczność i trwałość.

[Głosów:2    Średnia:5/5]