Na co zwrócić uwagę kupując wózki dla dzieci?

Rodzie kompletujący niezbędne wyposażenie dla swojego pierwszego dziecka mają spory problem z tym, które wózki dziecięce wybrać. Sprawy nie ułatwiają nie tylko z pozoru podobne, jednak zdecydowanie różniące się ceną modele wielu różnych producentów, ale też poszczególne typy wózków, czego przykładem jest gondola spacerówka lub wózki typu parasolka.

Wybór wózka dla dziecka

Pierwszą rzeczą jaką warto przemyśleć jest to czy kupi się nowy wózek czy też dla niewielkich oszczędności wybierze coś z drugiej ręki.

Różnice w cenach nie są jednak wysokie, więc dla zapewnienia odpowiedniego komfortu dużo lepiej jest jednak wybrać wózek prosto ze sklepu, który będzie objęty gwarancją.

Warto też pamiętać, że producenci wózków przez cały czas ulepszają swoje projekty, dzięki czemu mają one lepszy design, są lżejsze i zarazem bezpieczniejsze. Tym samym wózek spacerowy z tego roku może być nieporównywalnie lepszy niż podobny model sprzed kilku lat.

Polecani producenci wózków

W przypadku akcesoriów dla dzieci wybór dobrego producenta wiąże się z reguły z lepszą jakością i niezawodnością. Sięgając zatem po rozwiązania takich firm jak Baby Jogger z pewnością będzie się zadowolonym z zakupu. Jest to firma, która od wielu lat opracowuje wózki dla dzieci, więc doskonale wie, czego oczekują klienci.

Kolejnym wartym polecenia producentem jest Maxi Cosi. Nieco wyższa cena asortymentu tego producenta jest zdaniem klientów jak najbardziej uzasadniona.

Wielofunkcyjne wózki dla dzieci

Ze względu na to, że dzieci początkowo rosną bardzo szybo, niektórzy rodzice decydują się co jakiś czas zmieniać wózki. W dodatku inny wózek będzie odpowiedni do tego, aby zabrać go ze sobą w podróż autem, a jeszcze inny sprawdzi się podczas spacerów. Nie jest to jednak zbyt ekonomiczne podejście i naraża rodziców na niepotrzebne wydatki.

Warto więc skorzystać z tego, że można obecnie kupić wózki wielofunkcyjne, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Takie wózki kosztują co prawda więcej, jednak jest to zakup na lata.

Wózki z atestem Państwowego Zakładu Higieny

Zanim wybierze się konkretny model należy sprawdzić czy wózki dziecięce wielofunkcyjne danej firmy spełniają niezbędne normy i posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny. Symbolizuje go duża litera B wpisana w trójkąt, dzięki czemu łatwo to zweryfikować. Zdecydowanie nie warto nawet myśleć o zakupie wózka, który nie posiada tego typu oznaczenia, bo nie będzie odpowiednio bezpieczny.

Wielkość kółek w wózku dziecięcym

Jednym z często pomijanych, a zarazem bardzo wpływających na komfort elementów wózka jest rozmiar kół. Jest to szczególnie ważne jeżeli klient wybiera 3w1 wózki, które będzie wykorzystywał przez cały czas. Kółka wózka powinny być skrętne, a dodatkowo należy wybrać model, w którym te elementy będzie można zablokować.

Dodatkowo lepiej jest wybrać nowy wózek z dużymi pompowanymi kółkami, gdyż dzięki temu będzie można nim komfortowo jeździć po każdej nawierzchni.

Jakie wybrać wymiary wózka?

Porównując różne wózki nie można zapominać o sprawdzeniu ich wagi, zwłaszcza jeżeli mają być wygodne w prowadzeniu. Wózki spacerowe będą nieporównywalnie lżejsze, jednak nie będą dawały dziecku takiego komfortu jak wózek głęboki.

Tańsze modele wózków

Nie jest na szczęście prawdą, że bez wydania kilku tysięcy wózków nie da się kupić niczego dobrego, szczególnie że wiele firm posiada modele w cenach 399 000 czy też 899 00. Z firm, które oferują tańsze, ale tak samo dobre wózki można wymienić między innymi Baby Monsters, które posiadają bardzo ciekawy design,

Co kupić przed urodzeniem dziecka?

Oprócz zakupu wózka, rodzice powinny pamiętać również o tym, aby wybrać bezpieczne foteliki samochodowe, które pozwolą na podróżowanie autem z małym dzieckiem. Tego typu zakup należy zrobić z uwzględnieniem wzrostu oraz wagi dziecka. W przypadku wątpliwości związanych z zakupem zawsze można poradzić się sprzedawcy lub po prostu skorzystać z informacji opublikowanych przez producenta wózka.

Podobnie jest jeżeli klient chce kupić wspomniane już wózki spacerowe i mieć gwarancję, że zakup spełni jego oczekiwania oraz zapewni dziecku bezpieczeństwo.

Jednym z lepszych producentów takich fotelików jest firma Britax Romer. Jej konkurencja nie oferuje podobnych technologii, przez co foteliki samochodowe innych firm mogą pozostawiać wiele do życzenia i nie być

Bezpieczne wózki dziecięce

Pomimo tego, że wózek wielofunkcyjny w cenie 299 00 może niektórym rodzicom wydawać się drogi, to jednak nie można oszczędzać na takich rozwiązaniach. Dodatkowo kupując porządny sprzęt będzie się z niego korzystało całymi latami, czego przykładem są wózki bliźniacze, z których część dostępna jest już w cenie 799 00.

Ubranka i zabawki dla dzieci

Ciekawe ubranka (w tym śpiworki dla dzieci) oferuje natomiast Elodie Details, a jeżeli rodzice chcą mieć pewność, że wybrane przez nich zabawki będą odpowiednie dla małego dziecka, to można postawić na produkty Fisher Price. Dla rodziców, którzy chcą mieć pewność, że dziecku nic nie jest, idealnym zakupem są nianie elektroniczne. NIe można również zapominać o zakupie krzesełka do karmienia marki Safety 1st, gdyż bez niego trudno będzie dziecku podawać jedzenie.

Promocje na wózki dla dzieci

Bardzo często zamawiając wózek wielofunkcyjny od takich producentów jak Abc Design można otrzymać atrakcyjne dodatki, czego przykładem jest torba do wózka. Wbrew pozorom jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu smoczki i gryzaki można mieć zawsze przy sobie, podobnie zresztą jak wszystkie inne akcesoria potrzebne podczas spaceru z dzieckiem. Szukając ciekawych ofert warto zwrócić uwagę na firmy typu Zuma Kids oraz Peg Perego, które często organizują takie promocje.

Pomoc w doborze wózka

Bebetto Holland czy inna firma? Wózek 3w1 czy spacerówka? Takich pytań rodzice zadają sobie naprawdę wiele, dlatego zawsze warto pamiętać, że na stronie wozkidladzieci.com.pl można znaleźć wiele przydatnych informacji. Dzięki nim kupi się nie tylko spacerowe wózki, które będą warte swojej ceny, ale też będzie można znaleźć rozwiązania marek Milly Mally w najbardziej przystępnych cenach. Opisywane są tam wszystkie modele wózków dziecięcych

Wymarzony pokój dla dziecka

Mając już wybrany lub zakupiony fotelik samochodowy, wózek Euro Cart oraz akcesoria z bogatej oferty takich firm jak La Millou, które oferują świetne śpiworki i inne rozwiązania, można się zabrać za pokój dziecięcy. Jego urządzenie to jednak całkiem inny temat, więc najlepiej zacząć od zapoznania się z poradami, które można znaleźć w internecie, aby uniknąć nietrafionych decyzji oraz wydatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]